Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Nem nézhetem...

Mit tehetek? Nem nézhetem tétlenül, hogy apám rendszeresen bántalmazza édesanyámat.

Figyelt kérdés
Apám nyugdíjas pár éve és erősen alkoholfüggő, amikor besiszik(szinte minden nap)bántalmazza édesanyámat, néha szóval alázza, de sokszor tettekkel is. Az öcsém (27) sem tesz semmit, mert anyu nem akar botrányt. Rendszerint apám nem emlékszik másnap semmire és letagadja, ha anyu szembesíti tetteivel. Most már olyan helyen üti ahol nem látszik, anyu teljesen leépült mentálisan, szellemileg, fizikailag a sok veréstől, megalázástól. Nekem sem engedi, hogy lépjek, nem akar segítséget, betegesen ragaszkodik ehhez az állathoz. Nem élünk együtt a szülőkkel a tesóm is elköltözött és azóta csak brutálisabb lett a helyzet. Néhány hete anyu csak fekszik, lázas, gyenge, orvost nem akar látni, Fél és én is, hogy elveszítem őt. Nem tudom mit tehetek, én nem léphetek, ha anyu nem akarja...már sok minden megfordult a fejemben, de én csak egy gyenge nő vagyok és én sem merek szembeszállni az apámmal. Vadászfegyvereket tart otthon apám és amikor elborul nem lehet tudni mit tesz majd. Párszor már fenyegetőzött ezzel is.Kérem, ha valakinek van használható ötlete segítsen.köszönöm előre is

2013. jún. 21. 06:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Fuuu, de kemeny!!!


Szerintem, csak ugy, hogy a tesoddal Anyud moge alltok.

Mondanam, hogy fel kell jelenteni, de en ugye nem huzhatok itt semmi rovidebbet. Mi van ha megint beiszik es valoban lo.


A szomszedunkban a 10-15 eves veszekedes ugy szunt meg, hogy meghalt a pasas...


39F

2013. jún. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

En feljelenteném, anyum akarata ellenére. Orvost hívnék hozzá, anyum akarata ellenére. Ha anyud mentálisan is leépült, akkor nem igazán számíthat, mit mond ("Ne hivj orvost...")

Egyet dönts el, magadban: mi a te célod? Elvesziteni anyudat, mielőbb, vagy egy békés életet adni neki, amig csak lehet?

Apudnak van fegyvertartási engedélye? Ha igen, akkor is van módja, hogy elszedjék tőle a fegyvereket.

2013. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincs otthon az Apud,akkor szedjétek össze az Anyukád dolgait és vigyétek el onnan. Én biztosan nem hagynám egy percre sem ott. Ha olyan gyenge,beteg, akkor még ellenállni sem tud.
2013. jún. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Feljelentés es valas. Ennyi
2013. jún. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan egyszerü ám. Ez nem úg van hogy akkor lépjünk, ezt a kérdezö is jól tudja.


Anyukád nem ismer más életet. valószínp mikor apukád nem iszik akkor egy rendes ember akit még most is szeret. Azt is eltudom képzelni, hogy anyukád provokálja(persze erre egy kicsit sem mentség, hogy apukád ezért üti, söt még rosszabb) pl így hogy megint be vagy rugva, már megint egy állat vagy.... Ezek megszokásból elkeseredetségböl teszi, igazából nem ismer anyukád más életet.

Ha apukád ott üti ahol nem látszik akkor anyukád sokat nem is védekezik, mert ha védekezne akkor mindenhol látszodna.

Anyukádat arra kellene rávenni, hogy belássa ez nem normális élet.

Esetleg keress olyan csoportokat akik családon belüli eröszakkal foglalkoznak, nök bántalmazása... Ezek a csoportok ismerik már hogyan reagálnak az emberek egyes szitukra, mennyire nehéz is most anyukádnak. lehetséges hogy vannak olyan szakemberek akik kimennek hazhoz is...

2013. jún. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát ez súlyos...én a helyetekben intézkednék, ha akarja anyukád, ha nem, mert úgy látszik, nincs tudatában annak, hogy nagy veszélyben van az egészsége és talán az élete is. Nem játék ez, cselekedjetek, menjetek a rendőrségre, készítsetek felvételt titokban az öregről és hasonlók...
2013. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 brokenbone válasza:
b*szd arcon, de rohadt keményen.verjétek el a testvéreddel ha meg ő nem akarja akkor csináld egyedül, tanítsd meg viselkedni.ahányszor bántani akarja a feleségét, annyi verés.
2013. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Persze, utolso, ez am a jo gondolat! Aztan ne csodalkozzon a kerdezo, ha az apja meg feljelenti erte.
2013. júl. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 brokenbone válasza:
inkább 100 feljelentés minthogy az anyámat bántsák, TUDOD?
2013. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aha, es mire mesz vele? Teged lecsuknak, o meg eli vilagat. Szerinted lenne ertelme? Itt az anyanak kellene lepnie. Koltozes, feljelentes, valoper - ennyi.
2013. júl. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!