Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le anyukámat...

Hogyan szoktassam le anyukámat arról, hogy a kislányomat állandóan templomba cipelje?

Figyelt kérdés
7végenként nem vagyok otthon így a mamájával van, és rengetegszer elmondtam már hogy ne vigye a gyereket templomba de ő akkor is elviszi, mit tehetnék? Normális hogy egy 6 éves gyereket állandóan templomba és imádkozásokra visz amit a barátnőinél szoktak tartani?
2008. jún. 22. 20:05
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
76%

Szia!

Igazából szerintem a kislányod eldönti, hogy mi a jó és mi a rossz neki. A kérdésből nem tűnik ki, hogy te nem szeretnéd, hogy templomba cipelje, vagy a gyermeked tiltakozik ellene? Mert ha a gyermeked tiltakozik, akkor tiltakozhat a nagymama előtt is, és akkor megérti a nagymama, hogy nem akarja az unokája. Ha te nem szeretnéd, az más. Arra így hirtelen nem tudok mit írni. Miért nem akarod, hogy a gyermeked templomba járjon és imádkozzon? Gondold végig, hogy neked milyen kapcsolatod volt a templommal és az imával! Lehet, hogy csak ezt vetíted most ki a kislányodra. Hm?

Egyébként szerintem normális, ha egy hívő ember az unokáját magával viszi a templomba és az imádkozásokra. Szerintem a gyermekednek a későbbiekben sok erőt fog adni, amit most gyermekként átél a nagymamájával.

De nem akarok beleszólni az életetekbe. Ez csak egy vélemény.

Minden jót!

2008. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik egyházat látogatják. Ha keresztény, az nem baj, semmi baja nem lesz a gyereknek (sőt), ha őt magát nem zavarja a dolog, hadd menjen. Ha a gyerek panaszkodik, hogy nem akar menni, akkor meg ezt kell megmondani anyukádnak. Nem szabad erőltetni.


Azért ez az "imádkozások, amit a barátnőinél szoktak tartani" dolog esélyt ad arra is, hogy valami "szektáról" van szó, pl. Jehova tanúi, na oda meg ne engedd el a gyerekedet, az ő érdekében.

2008. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez azért nem tesz neki rosszat. Most még kicsi, és oda megy, ahova a nagyi viszi (ha nem ellenkezik), nem nagyon értheti, mi az. Csak később ne akarja "megtéríteni", most még kicsi hozzá.
2008. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
27%
Jehova tanúi nem szekta, nagyokos.
2008. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Előző hozzászóló: talán figyelmesebben kéne olvasnod, és észrevennéd az idézőjelet is, valamint nem kéne nagyokosozni. A jehovákról meg tudnék mesélni...
2008. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

Szia! A mai világban nagy kincs a hit. Nem tudom miért nem akraod,hogy anyukáddal templomba és imaórákra járjon a kislányod. Nem tanulhat rosszat. S ő már elég nagy ahhoz,hogy értsen dolgokat és ha nem tetszik szóljon. kérdezd meg tőle ő szerti-e. Aztán ha nem űlj le anyukáddal és beszéldmeg.

Mi hivők vagyunk és pl a kisfiúnk keresztyén oviba jár. Ott mindennap imádkoznak. Mi sajnos nem járunk vasárnaponként templomba csak ritkán, de ott is volt már. S ezt a kisfiú még csak 4 éves. Ha felnő mivel látott ilyet is és olyat is ( mert "normál" iskolába fog járni) el fogja tudni dönteni neki mi a jó.

Iagazában ezt a kérdést először magadben kell tisztázni, hogy szerinted mi a rossz ebben. Ha ez meg van beszélgetni kell a lányoddal és a nagyival.

2008. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Keresztény, semmi szektáról nincs szó, de az én vallásommal ez igen ellentétes, nem hiszek semmiféle istenben.... A kislányom néha szeret menni a nagyival, néha viszont nem, de akkor is mennie kell, mert olyanokat mondd neki hogy ha nem jár templomba akkor isten nem fogja szeretni, és hasonló szentbeszéd. Nem akarom hogy ő is higgyen ezekben, állandóan hozzák befőttes üvegben a szentelt vizet és körbe csöpögtetik a lakásban, a gyerek szobájába kereszteket meg szentképeket aggat, és még sorolhatnám miket csinál, cseppet sem tetszik de nem tudom leállítani. Szerintem ez nem normális, majd ha nagyobb lesz eldöntheti miben akar hinni, ilyenkor még nem kéne ráerőltetni. Vagy talán tévedek?
2008. jún. 22. 22:36
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha a nagymama évek óta rendszeresen jár templomba, baráti imákra, nem nagyon várhatod el tőle, hogy felhagyjon ezekkel azért, mert a kislányra kell vigyáznia. Esetleg kérdeheted őt, hogy ritkábban menjen, és hogy ne beszélje tele a gyerek fejét olyannal, amivel Ti nem értetek egyet. Azt semmi esetre se mondjátok a kislánynak, hogy amit a nagyi mond, az nem igaz, vagy butaság, mert azzal teljesen összezavarnátok őt. Mondd el neki szerintem, hogy van aki hisz Istenben, van aki nem, de egyáltalán nem ez dönti el, hogy ki a jó ember és ki a rossz.
2008. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

én is mindig mentem a nagyival templomba, imádta. és a bibilai tudásom onnan szedtem össze. (aztán meg a hittanórákról)

én nem vagyok most egy isten hívö, hiszek az összesben és nem úgy gondolom ahogy sokan hogy a mannyben lakik, de bajom nem lett, söt a hittan tábor sokkal jobb volt mint a rendes táborok.(igaz én református vagyok)

de én sem hiszem hogy ha valaki fanatikus az túl jó lenne. sem a nagyinak sem a gyereknek. az nem baj ha hisz istenben kicsinek csak a fanatikus része sokkoló lehet.

hogy a gyereknek is jó legyen, próbáld középútra terelni a dolgokat, hogy a gyerek ne gabajodjon bele. télpoban hisz a gyerek? vagy azt is elvetted töle? mert ha azt hagytad hadd hagy hidjen istanban is és persze ha nagy lesz ahogy te is tetted megváltoztathatja az akaratát. (gondolom a vallásoság nem mot jött anyukádnak)

2008. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
37%

Mért zárod el a saját gyerekedet egy jó dolog elől?A hit nygaon sok emberen segít, ártani pedig nem árt.Ne légy önző és csak azt nézd hogy te nem hiszel .Csak mert te nem hiszel, nem kéne megfosztani a gyermekedet ettől a dologtól.Mellesleg, a vallásnak komoly személyiségformáló hatása van, ami gyerekkorban kezd kialakulni.

Nem bánatani akarlak, csak nem értem az önzőséged.

2008. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!