Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a cicinalvá...

Hogy szoktassam le a cicinalvásról kislányomat? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányom kb 5 hónapos kora óta cicin alszik el.Tudom én rontottam el,de akkor örültem hogy valahogy elalszik.Nagyon rossz alvó volt.Igazából csak a nappali cicinalvásról szeretném leszoktatni,az esti az nem zavar.A védőnőm azt mondta,hogy hagyjam sírni.Hát nem igazán akarom,ma délutáni alvásnál kipróbáltam,kemény 30 percig sírt és elaludt.De ugy sajnáltam szegényt!Tapasztalatok érdekelnének,kinek mi vált be.
2011. aug. 7. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Másképp pedig nem lehet sajnos.
2011. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Másképp nem lehet, csak ha sírni hagyod. Viszont ha napközben nem szeretnéd, hogy ott aludjon akkor este se engedd neki, összezavarodik. Vagy szoktasd le, vagy ne. Kicsit sír, de 2-3 napnál nem tart tovább, annyit meg bírj ki mindkettőtök érdekében. Esetleg ha cumizik akkor egyszerűbb, mert mikor beteszed a helyére, adsz neki cumit.
2011. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Sajnos cumija nincs,soha nem fogadta el,pedig most jól jönne!:)Én is éppen erre gondoltam hogy meg fogja keverni,ha napközbe nem cicin alszik,este meg azon.De éjjel is kel még cicizni,és akkor is azon alszik vissza.Sajnos fogzunk is,szerintem azért.Azért köszi.Ha máshogy nem megy akkor kénytelen leszek így csinálni!
2011. aug. 7. 22:30
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez a helyzet.se cumi,se semmi csak cici,de az állandóan.Az én fiam úgy ordít,mint a sakál,nem lenne szerencsés sírni hagyni.Pedig már nekem nagyon rossz ez,mert a fogzás miatt rágja a mellem és néha olyat ráharap,hogy csillagokat látok.ráadásul én ettől egész éjszaka nem tudok aludni.nem tudom hogy és mikor fog ez megoldódni.:(8 hónapos
2011. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért szeretnéd leszoktatni? Az enyém 12 és 13 hónapos kora között teljesen magától leszokott róla sírás nélkül. Akkor elvettem tőle az éjszakait is, abból volt egy pici sírás, de ott voltam mellette, így nagyon hamar visszaaludt.

Ha mindenképp le szeretnéd szoktatni, akkor azt javaslom, ne hagyd egyedül sírni, hanem maradj mellette, az elején ringathatod is, és várd meg, amíg elalszik. De hidd, el, kínzás nélkül is abbahagyja magától.

Ja, az én védőnőm is azt javasolta, hogy zárjam rá az ajtót, és ne menjek be hozzá. Nem fogadtam meg.

2011. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 13hónapos és ő is a cicin alszik el, nappal és este is. Bár, este van h elfordul cicizés után és ő egyedül alszik el, de ez ritka. Én nem hagyom ezért sírni, majd ha nagyobb lesz akkor elalszik máshogy is. Egy felnőtt sem alszik el az anyukája cicijén...
2011. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Az én babám 15 hónapos, még 4x szopizik egy nap, mellette gyönyörűen mindent eszik. Nekem is cicin aludt nagyon sokáig, engem egyáltalán nem zavart a dolog, a környezetem csodálkozott rá mindig, hogy miért hagyom, mi lesz így később...stb. Nos nem kell félned, nem marad így a gyerek, (sőt később nagyon is fogod hiányolni, hogy bárcsak még egy kicsit úgy lenne), ahogy nő elhagyja. Én úgy csináltam, hogy alvás előtt adtam neki valami finomságot, legtöbbször finom tejpépet, annak minden fajtáját imádja, így biztosan nem éhesen alszik el, és ébredés után kapja a cicit. Olyan ügyesen megszokta, pedig nekem is cicin aludt el, sőt volt hogy csak úgy volt hajlandó aludni, ha elvettem tőle felkelt, ezért inkább órákig feküdtem egyhelyben, hogy cicivel a szájában aludhasson. Most 2x alszik egy nap, délben legalább 2 órát megalussza, délután is 1 órácskát pihen. Sírni ne hagyd, nincs értelme, rád van szüksége ezért ragaszkodik a cicihez is, maradj vele, nyugtasd meg, simizd a hátát, vagy elég ha a kezét megfogod, hogy ott vagy. Ahogy szoktatod, bármihez képesek alkalmazkodni ha kellő szeretettel, türelemmel csinálod, és meghálálja (akár ügyes alvással is). Nem szükséges drasztikusan.
2011. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Utolsó,pont ugy csinálom ahogy írtad.Beteszem a kiságyba és simogatom.Most este már teljesen egyedül aludt el a drága.Jó uton haladunk.Amugy még ő is napi 4x cicizik,aminek nagyon örülök.Mégegyszer köszi a válaszokat!
2011. aug. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!