Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a csalásomnak...

Mit tegyek ha a csalásomnak igaza volt, és elrontottam az életem?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromtól kezdve rajongok a természetért és az állatokért. Később, tini koromban a művészetek irányába vetődtem mégis, be is iratkoztam egy iparművészeti középiskolába. Viszont nem sikerült. Nem a rajztudásommal volt a gond, hanem a hozzá állásommal. Illetve mindig azzal volt/van a gond. Gyakorlatilag tengődő iskoláról-iskolára járó fiatal voltam. Lelki gondjaim is voltak a családi körülmények és egyéb okok miatt. Soha nem végeztem el semmilyen tanulmányt, még egy sima gimnáziumon sem sikerült végig vergődnöm magam. Az "állati elmék" mai napig érdekelnek. Figyelem, szinte tanulmányozom a kutyák és a macskáink intelligenciáját és pszichológiáját. Úgy érzem másképp nézek rájuk, mint a többi ember, mert én nem puszta "jaj de aranyos, de édes szőrgolyót" látom bennük, hanem az értelmes lényt. Bevallom, a legtöbb emlős állattal úgy vagyok, hogy semmivel sem butább mint az ember, legfeljebb más. Soha nem dolgoztam. Most 21 éves elmúltam, nincsen semmim, nincsenek barátaim, se végzettségem, se munkám. Miközben egyre erősebben érzem magamban, hogy nem a "sorsomnak" megfelelő életet élek. Hogy most nem itt kéne lennem, és nem ezt kéne csinálnom. Állat biológusnak kéne lennem... Azt is sajnálom, hogy ide születtem, mert ha tenger közelébe születek ahol delfinek úszkálnak, most az őzek, nyestek, kutyák, macskák helyett a delfineket tanulmányoznám.
2013. jún. 24. 18:53
 1/9 A kérdező kommentje:
családommal*
2013. jún. 24. 18:55
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Etológusnak hívják aki az állatok viselkedésével foglalkozik. 21 éves vagy még csak. Érettségizz le, és iratkozz be egyetemre. Semmiről nem maradtál még le.
2013. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is feleslegesen rinyálsz. Valóban nem sokat értél el eddig, de itt az ideje, hogy változtass. Sosem késő. Csináld azt amit az első írt és megoldódik az életed.
2013. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A családodnak nincs igaza, és leginkább miattuk vagy problémás és kallódó ember.


Keress meg egy pszichológust (ifjúsági) vagy pszichiátert, aki segít neked kicsit irányba állni és megtaláni az önsorsrontásod feloldási módját (az önsorsrontás oka a szülőd, akár egyik akár másik, akár mindkettő).


Szakemberi támogatással a hátad mögött sikeresen le tudsz érettségizni. felvételizni, végigcsinálnia sulit és megtaláni önmagad.


Nem késtél le semmiről, még nagyon fiatal vagy. :)

2013. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, semmiről nem maradtál le. Már az csoda, hogy olyan dolgot találtál, ami érdekel, legtöbben ezt sem találják meg. Amúgy én is hasonló állatszerető vagyok, de én is későn jöttem rá, így más pályát választottam. Néha bennem is van egy kis megbánás emiatt. Érettségizz le, kezdd el a sulit! Ott biztos találsz barátokat is majd! Fel a fejjel:)
2013. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azt is sajnálom, hogy ide születtem, mert ha tenger közelébe születek ahol delfinek úszkálnak, most az őzek, nyestek, kutyák, macskák helyett a delfineket tanulmányoznám."


Most lehet kemény leszek, de te valójában nem tanulmányozol semmit. De ha feltámadt benned az igény a tanulmányozásra és munkára, akkor nyitva a pálya, érettségi, és aztán tetszőlegesen állatgondozó tanfolyam vagy biológus diploma. De nagyon kemény ám, fel kell kötni a felkötnivalót...

2013. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 21 éves vagy, nagyon fiatal, bármi lehetsz még és nem vagy elkésve! Határozd el magad és csináld végig!!! Tudod, hogy mi a hibád, ezen változtass és nem lesz semmmi gond! :) Sok sikert az élethez!
2013. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress munkát, tedd le estin az érettségit és menj egyetemre, ennyi. Vagy diákhitel, ha jobb nincs.
2013. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 év alatt végig lehet csinálni esti tagozaton az érettségit! közben lehet munkát vállalni, aztán már egyenes az út! diákhitelt is lehet felvenni, ugy irtad a szöveget mintha legalább 30 éves lennél! 21 vagy! ne viccelj már
2013. jún. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!