Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes anyák nem tudnak várni, hogy a géphez ülhessenek kártyázni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy fura ez a kérdés, de szeretném, ha elolvasnátok.


Szóval, az a gond, hogy amikor használom a gépet, anyum megkér engem, hogy hadd üljön oda kártyázni. Amikor kedvesen mondom neki, hogy várjon, amíg befejezem a gépelést, rögtön megsértődik és gúnyosan mondja, hogy köszönöm szépen. A testvéremmel is ezt csinálja. Egyszer próbáltunk vele beszélni, hogy amikor valaki használja, várja meg türelmesen. Mi sem szoktunk követelőzni, amikor ő használja a gépet. Ez sajnos nem segített, mert ő azt hajtogatta, hogy önzőek vagyunk. Pedig ez nem igaz.

Sokáig azt hittem, hogy csak az én anyum ilyen érthetetlen. De megtudtam, hogy mások is így vannak ezzel.

Egyik barátnőm mesélte nekem, hogy amikor a gépen gyakorolta a programozást (mivel szám.technikai iskolában tanult), az anyja megkérte őt, hogy hadd üljön oda kártyázni. Azt felelte, hogy először szeretné befejezni a feladatot, utána lesz szabad a gép. Erre a nő megsértődött. Azt is mesélte, hogy vett az anyjának egy kártyacsomagot, hogy azzal játsszon, amíg ő gépel. Erre az anyja hozzávágta a kártyát, és folyton mondogatta neki, hogy milyen önző, hogy nem ülhet a géphez 10 percre. A velük lakó anyai nagymama azzal védte a barátnőmet, hogy igaza van neki. Meg kell várni türelmesen, amíg a másik be nem fejezi azt, amin dolgozik. Az apja is igazat adott neki. Azt is mondta, hogy 10 percnél is tovább marad a gépnél, amíg meg nem nyeri a játékot. Mert volt már olyan, hogy amikor a barátnőm a vizsgafeladatot készítette, az anyja megkérte őt, hogy hadd üljön oda egy kis időre, mert meg kell néznie valami fontosat a neten. 1 perc alatt meg is nézte, utána elkezdett kártyázni a gépen. Legalább 1 órán át játszott, nem hagyta, hogy a lánya befejezze a munkáját. Mikor a barátnőm másodéves lett, az apja vett neki laptopot, hogy nyugodtan tanulhasson a szobájába bezárva.

A testvérem barátja is mesélte, hogy ha ő a laptopot használja, az anyja megkéri őt, hadd kártyázzon. Ő megkérdi, hogy miért nem az asztali gépet használja, mert ő el van foglalva nagyon. Mert az van bekapcsolva -feleli ő. Ha akarod, bekapcsolhatom neked, mondja a fia. Erre az anyja mondta neki gúnyosan, hogy nahát, köszönöm szépen!


Néhány hozzátartozóm is ilyen problémákról mesélt nekünk,de ezeket nem írom le, mert nagyon hosszúra nyúlna.


Nem tudom, hogy a ti anyukátok is ezt szokta-e csinálni. Hogyan lehet ezt békésen megoldani, hogy megértse / megértsék?



2013. jún. 29. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezt úgy lehet elkerülni hogy gyűjteni kell pénzt és venni kell egy olcsó netbookot kezdésnek.

Én is így tettem.Vettem magamnak egy asztalit. Így nincs probléma.

18/L

2013. jún. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
:) Az én környezetemben nem tapasztaltam ilyen kártya-őrületet. Szerintem minden ilyen anyuka kapjon pld. karácsonyra egy kis táblagépet ( a 15-25 ezres kategóriára gondoltam). Az csak az övék lenne és ott és akkor kártyáznának, amikor akarnak. ( Vagy amikor rájuk tör ez az olthatatlan vágy :D)
2013. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Az idiotizmusra nincs megoldás...sajnos
2013. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Bárcsak nekem is ennyi gondom lenne Anyámmal..
2013. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Tudom milyen ez. Nálunk nincs ilyen kártyázási mánia de amikor anyám követelte hogy had netezhessen akkor órákig itt ült és szinte nem lehetett ideférni, amikor meg én akartam netezni akkor meg ő nem engedett.

Én akkor voltam 14 éves, akkor kezdett még az internet elterjedni mindenhol.

Én akkor beszéltem apámmal ő adott pénzt plusz beszélt emberekkel és olcsó pénzből összeraktunk egy gépet anyámnak, plusz szereztem egy routert is, így anyám kedvére netezhetett amennyit akart, és én is elvoltam a gép előtt.

Tehát erre csak ez az egy megoldás van hogy kell egy gép csak neki és azon addig játszhat ameddig csak akar.

2013. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkinek külön gépe van, így nincs vita.
2013. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
az enyém, a munkahelyén kinetezi magát(gondolom szigorúan csak ebédszünetben...:D ) és otthon csak akkor gépezik, ha nagyon kell neki valami a munkához vagy valami érdekeset akar keresni, de akkor is engem kér meg, hogy nézzek utána " mert én úgyis gyorsabban megtalálom"... :D
2013. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, anyukád egész nap nincs otthon. Amikor otthon van, akkor pedig szeretne egy kicsit játszani.

Meg lehetne oldani, hogy amikor éppen van egy kis szabadideje, akkor te átadod neki a gépet, hogy játszhasson.


Meg lehetne egy időpontot beszélni, hogy ettől az időtől fogva eddig az ideig használhatja a gépet, te pedig addig mást csinálsz. Ugyanez a testvéredre is.

De ezt napi rendszerességgel.

Így ő sem érzi azt, hogy önzőek vagytok.

2013. jún. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Micsoda egy anyukák vannak...
2013. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
Van szebb is ennél! 5gyermekes anyuka,a legkisebb alig múlt 2éves. Reggel kirakja őket az udvarra, ahol nincs kapu, a kicsik lazán szaladgálnak az utcán. Ő meg pókerezik (online póker).Nem főz, elhanyagolja a háztartást, a gyes+csp-ot elszórja... múltkor apukám itt volt autóval, amikor a 7éves kisrácot majdnem elütötte,mert kiszaladt az útra. Talán 20-30km/h-val mehetett. Másnap persze átjött ugatni velem a csaj! A férje reggeltől-estig melózik, alig bírja a számlákat fizetni, már uzsorásnak is tartozik a csaj miatt!
2013. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!