Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 17 éves gyerekek még ne...

17 éves gyerekek még ne ülhessenek volánhoz, vagy csak felnőtt kíséretében. Vajon /éves szinten/ mennyi tragédia lenne ezzel megelőzhető?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 19:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg minimális - a statisztikák szerint az "ész nélküli száguldozásból" eredendő balesetek legnagyobb részét az 1-3 éves jogosítvánnyal rendelkező autóvezetők okozzák, illetve az ittas vezetők.
2012. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is 17 évesen (11 éve) szereztem meg a jogosítványt, mégse okoztam balesetet. Egy koccanásom volt eddig, de az se az én hibámból. Álltam a piros lámpánál, amikor egy ötven év körüli részeg férfi hátulról belém hajtott. Kicsit elszámította a féktávot. Szóval nem minden tizenéves felelőtlen és általában nem ők felelősek a balesetekért.
2012. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Látom nem érted, hogy mit írt az első. Ha valaki 30 évesen szerzi meg a jogosítványát, akkor se lesz nagyobb rutinja, mint egy 17 évesnek. Az első arra célzott, hogy a balesetek többségét az 1-3 éves jogosítvánnyal rendelkezők és a részegek okozzák. Ez nem jelenti automatikusan azt, hogy a 17-20 évesek :)


A legtöbb ismerősöm az én korosztályomból szintén 17 évesen szerezte a jogosítványt és nem emlékszem, hogy valakinek lett volna balesete.

2012. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedves második..Te el akarsz vinni az 1-3 év felé,miközben nagyonjól tudod,miről beszélek...

Nem a 45 éves Pistabácsi fogja Alonso-nak képzelni magát az utakon,(főleg lányok társaságában,buliból hazafelé)-feltételezetően Ő már meg tudja becsülni,mennyi munka van egy autó árában,és kialakult a személyisége...

2012. máj. 28. 20:16
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

kérdező egy 20 éves is száguldozhat.Nekem is 17 évesen lett jogsim és még kocsit is kaptam hozzá ,és soha egy balesetet nem csináltam pedig sokat vezettem már.


Minden csak nevelés kérdése.Ha úgy nevelik az embert akkor mindegy hogy 20 vagy 25 éves akkor is Alonsot fog játszani.

2012. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Azért a kialakult személyiség alapján még a 25 alattiak nagy részét is el lehetne tiltani az egyedül vezetéstől.. A kérdésed megválaszolásához statisztika kellene, azt nem tudom honnan lehetne előkeríteni, de amellett hogy nem biztos hogy segítene még az is kevésbé valószínű hogy meg lehetne egy ilyesmit csinálni. Ahogy elnézem a mostani 14-20 éveseket (pedig még én sem töltöttem be a harmincat) egyre hamarabb akarnak mindent. Szerintem valami olyasmi lenne a járható út, mint a Ford MyKey rendszere az USA-ban, ahol egy autóhoz több jeladós kulcs van - a gyereké pl. úgy programozva hogy adott sebességet ne léphessen át, ne hangosíthassa fel adott hangerő fölé a rádiót, ilyenek.


Mondjuk 10 éve ilyen megkötésektől falra tudtam volna mászni. :P

2012. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A szülői felelősség kérdését szándékosan kerülöm,mert sokan felháborodnának (jogosan)...


Mindenesetre ha csak akár egy élet megmenthető lenne ezzel az intézkedéssel,már megérné...

2012. máj. 28. 20:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

KEdves kérdezö, eléggé tévesen gondolkodsz, ugyanis ahogy az elsö irta, azok okozzák a legtöbb balesetet, akiknek 1-3 éves a jogositványa, életkortól FÜGGETLENÜL, azaz a 47 éves valaki ugyanolyan eséllyel okoz balesetet, mint a 17 éves.

Aki meg kellöen könnyelmü alaptermészetü, az akár 60 évesen is azt hiszi, hogy Ö AZTÁN TUD vezetni, és száguld ész nélkül.

Ha 20 évesen lehetne elöször jogositványt szerezni, akkor sem lenne kevesebb baleset.

2012. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
*ez a MyKey rendszer még csak kísérleti fázisban van egyébként, de gondolom a túlzottan aggódó szülők miatt be fogják vezetni megfelelő áron...
2012. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges korhoz kötni.

Ismerek olyat, aki 29 évesen csavart fel egy fára, városban ittasan 10 éves jogsival.

Ismerek olyan 50 körüli teherautó sofőrt, aki minden reggel egy kis rummal indít, aztán megy dolgozni.

Van olyan kamionos kollegám, aki 30 felett van, és úgy zúzták le a kocsijukat, hogy 4 en ültek benne részegen, és egy részeg rendőr vezetett.

Annyi ilyet tudnánk sorolni, hogy a végére annyi kivétel lenne, hogy senki nem kapna jogsit :)


Akkor lenne sok tragédia megelőzhető, ha hatásosan be tudná a rendőrség tartatni a szabályokat.

2012. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!