Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérhetnék még segítsége...

Hogyan kérhetnék még segítséget a páromtól? Mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés
14 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. Eddig egy jóval kisebb lakásban laktunk. A párom minden kérés nélkül besegített a háztartási munkákba és a gyerekekkel is sokat segített. Februárban beköltöztünk a nagyszüleimtől örökölt családi házba és minden megváltozott. Nagy tervekkel érkeztünk. Mivel tudtuk, hogy a felújításra nem lesz túl sok pénzünk, tisztában voltunk azzal, hogy nagyon sok munkánk lesz még a házzal. Én nagy lendülettel neki is fogtam, de a párom teljesen kifordult magából. Először azt hittem, majd belejön és ha látja, hogy én csinálom, majd ő is beszáll, de nem így lett. A felújításban nem segít, helyette leül a gép elé játszani. Ez sem tetszett, de most már az eddigi segítsége is megszűnt és már a gyerekekkel is csak annyit van, amennyit feltétlenül kell. A hétvégén borzasztóan összevesztünk. Még soha nem veszekedtünk ennyire. Felelősségre vont, amiért még mindig így néz ki minden. Amikor elmondtam, hogy egyedül nekem ez túl sok, a fejemhez vágta, hogy biztos itthon meresztem a s****em egész nap és sorozatokat bámulok, mert ha tényleg annyit güriznék, mint amennyit elmesélek neki, biztos nem egy halom sz**ban élnénk. Megsemmisültnek érzem magam. Nem tudom mit mondhatnék neki. Most először az is felmerült bennem, hogy jobb lenne nélküle.
2013. júl. 1. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én meg megmondta volna neki, hogy ha te meg felemelted volna már a f....dat, akkor valamivel előrébb lennénk. Utálom az ilyen hapsikat.
2013. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát ez nem egyszerű. Ha megbeszéltétek, mi hogy lesz, miért nem beszélitek meg most, hogy nem erről volt szó. Talán sokat dolgozik és kicsit ki van merülve? Lehet nem is ellened irányult az egész, csak stresszes az élete. Minden esetre én megmondanám, hogy nem erről volt szó, akkor cseréljetek, te elmész dolgozni, ő meg otthon marad a házzal és a 3 gyerekkel, akkor lehet nem így vélekedne.
2013. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem tetszik valami, el lehet innen menni és viheted a számítógéped is, ha már ennyire hozzád nőtt, hogy a kertet jobban tudod a gépen megművelni, mint idehaza!
2013. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a kijelentés borzasztóan rosszul esne. Beszélnék vele, de ha igy sem változtat, akkor tényleg jobb lenne nélküle.
2013. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Párodat lehet zavarja, hogy neked van egy saját házad, ahol neki nincs tulajdonjoga. Vannak férfiak, akik nem tudják elviselni, hogy a nő jobb anyagi helyzetben van, mint ők.

Ez is indokolhatja, hogy nem segít a felújításban.


Te dolgozol vagy nem? Ha nem, akkor jogos, hogy te végezd a házimunkát. A kerti teendőket pedig végezze párod.

A felújítást pedig közösen. Persze itt felmerül a kérdés, hogy miért finanszírozza ő a felújítási költségeket, ha csak egyedül tiéd a ház?

2013. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Még meddig vagy otthon a gyerekekkel? Bölcsi, ovi, menj vissza dolgozni, és akkor majd rendeződnek az erőviszonyok.
2013. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A parodnak van munkahelye, mivel foglalkozik, s mennyit dolgozik ott? TE mivel foglalkozol, hol dolgozol?
2013. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kérdező és Válaszoló válasza:
26%
Szerintem nem a különmenés a megoldás. Valószínűleg nem véletlen vagytok együtt 14 éve. Ha tényleg olyan sokat játszik lehet, hogy függő lett. Ez már orvosilag is jegyzett betegség. Nálam is előfordult már többször is. Ha a megbeszélés nem segít akkor vess be pár női praktikát. Ez lehet a sírás, sex stb... a lényeg, hogy kiragadd ebből az állapotból. Ha semmi sem hatna akkor radikálisabb módszer: fogd meg a gépet és vidd el valakihez megőrzésre. Elég ha pár napig nem tud játszani, máris javul a helyzet.
2013. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
10.36-os. az érvelésed sántit. Mi az, hogy azért nem segít a felújításban, mert a feleségé a ház? Hát ki lenne?! Ő örökölte, viszont közösen lakják. Még mindig jobb a helyzet, mintha a régi lakás árához egy csomó hitelfelvétellel ujtottak volna egy családi házhoz. Ha meg ilyen puskaporos a helyzet, ezerszer jobb, hogy a feleség tulajdona. Lenne hol nyugodtam maradia a három gyerekkel. Isten őrizzen megosztani ezt a tulajdont!!!
2013. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
9-es, hol írtam én, hogy ossza meg a tulajdont? Én csak tényszerűen írtam le, hogy valószínűleg zavarja, hogy nem közös a ház. Sok férfinál így van ez, persze nem mindenkinél.
2013. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!