Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Letenni pénzt vagy "élni"?...

Letenni pénzt vagy "élni"? Nektek melyik a fontosabb? Gyerek szempontjából melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Viszonylag mindketten jól keresünk a férjemmel, eddig is tartalékoltunk, ezután is fogunk, de most egy kis vita támadt közöttünk pénzt illetően. Két gyermekünk van 10-12 évesek. Igyekszünk nekik mindent megadni (ami nekünk kimaradt) különórák, sport, jobb holmik, kirándulások hétvégente, családi nyaralás. Emellett örülök, hogy magamon sem kell végre garasoskodni. Ami marad azt letesszük. A taníttatásukkal nem lesz probléma, egy kis kezdőtőkét is kapnak majd így. Férjem szerint vissza kellene fogni magunkat, és inkább többet letenni, hogy többet adhassunk majd nekik. (talán egy-egy kocsi, egy közös lakás, amiből majd elindulhatnak). Jól hangzik persze, de szerintem a pillanatban élés, az hogy most kiélvezzük az életet, az élmények fontosabbak számukra is.

Ti hogy vélekedtek erről?


2013. júl. 4. 08:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Véleményem szerint meg lehet találni az arany középutat a kettő között. Hogy jól éljetek, ne szűkölködjetek semmiben, a pénz szórása nélkül, és félretenni.

Szerintem fontosabb a jövő megalapozása, mint az, hogy most Nike cipőt veszel a gyereknek és márkás ruhát, ahelyett, hogy a kínaiban meg a turkálóban megvennéd neki UGYANAZT.

2013. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi pénzem lenne, akkor annyit biztosan spórolnék nekik, hogy legalább egy lakást biztosíthassak mindegyiküknek, amikor megkezdik önálló életüket, kocsit és egyebeket majd megveszik, ha lesz önálló keresetük.
2013. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nekem ez az aranyközépút :) Mint írtam így is teszünk le, nyilván ezt a pénzt is el tudnánk "szórni". Ruhakérdésben nem feltétlen értünk egyet :)
2013. júl. 4. 08:31
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs helyes válasz, ki tudja mit hoz a jövő. Lehet az összes megspórolt pénz elillan, bármilyen politikai vagy bármilyen oknál fogva, illetve lehet az is, hogy most még ti tudtok el rakni, és akkor az nagy segítség, mert 10 év múlva mondjuk nem hogy nehéz lesz másképp saját ingatlanhoz jutni, hanem egyenesen lehetetlen. De ha mindent megkapnak most a gyerkőcök az is befektetés, minden különóra, hogy nem cikis az öltözék (ma már ez is fontos, bárki bármit mond). Egyébként ha így álltok, ahogy leírtad, biztos van megfelelő kompromisszumos megoldás, én arra szavaznék. :)
2013. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azért nem mondanám, hogy sok pénzünk van, csak valamennyivel az átlag felett élünk, ha sok lenne, nem lenne gond sem... Tudom, hogy fontos megalapozni a jövőjüket, ezért is járnak különórákra is stb., a taníttatásukra soha nem sajnáljuk a pénzt, de úgy gondolom mindent alájuk tenni sem kell majd. Lehetőségeket persze biztosítunk, de utána ők boldoguljanak.
2013. júl. 4. 08:34
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

Meghatározóak a gyerekeknek a mostani élmények,de!Tinédzserként mondom neked(17 éves vagyok),hogy ilyenkor már kezdi az ember azt élvezni,hogy az anyukája azt mondja neki:"lányom tesszük neked félre a pénzt,hogy ne a nulláról indulj",vagy,hogy tudom,hogy biztosan befognak segíteni majd anyagilag.Mondjuk mi nem vagyunk ilyen gazdagok,így nem tudnak besegíteni ennyire nagyon,sőt nekem testvérem sincs.De úgy érzem,hogy nem csak az anyagi segítség a fontos.

Viszont ti egy kicsit anyagiasabb környezetet teremtettetek a gyerekeiteknek,így könnyen lehet,hogy majd ki is követelnék később a segítséget.Viszont az is lehet,hogy rájönnek,hogy ők maguktól nem képesek semmire,mert anyuci-apuci mindent a s_ggük alá tett és csak iskolázottságuk van,másuk nincs.HOGY IS MONDJAM,hogy érthető legyen..az ő előnyük is lenne,hogyha ti tényleg inkább későbbre rakosgatnátok nekik,mert ilyenkor jobb őket önállóságra nevelni.


Irigy nem vagyok,ne érts félre,semmi rosszindulat,rossz szándék nem vezérel.Inkább az vezérel,hogy elmondjam és beismerjem:a férjednek igaza van.Nehéz beismerni,hogy egy férfinak igaza van,főleg akkor,ha az adott nő feminista(nem talpig vagyok az,csak egypár elvben értek egyet).

Ja meg az sem mindegy,hogy milyen hangon olvasod ezt az egészet..mert itt-ott bunkónak tűnhetek,de nem hiszem,hogy itt a finomkodás segítene,ugyanis te megszoktad,hogy elkényezteted a gyerekeidet és mindent megkapnak.Ők is megszokták,ne aggódj.És ez a rossz nekik.


17/L

2013. júl. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a férjeddel értek egyet. Olyan a gondolkodásom mint az övé. Saját tapasztalatom alapján mondom de óriási segítség volt hogy egy lakással indultam. El sem hiszed mennyire nagy segítség volt, hogy nem kellett hitelt felvenni, csak a saját ízlésünkre alakítani. Szerintem sem olyan fontos az a márkás holmi, jobb egy lakás.
2013. júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
6: Értem amit írsz, csak ez nem így működik teljesen. Éppen az az, hogy önállóságra akarom, akarjuk őket nevelni, de attól még ha valamit meg tudunk nekik adni azt megadjuk. A kettő nem függ össze. Tudom, hogy fontos, hogy két lábon álljanak a világban, talpraesettek legyenek. Mi is így értük el azt amink van, ez a legtöbb amit átadhatunk nekik, mert ha nem lennének életrevalóak akkor tökmindegy mennyit fektetünk beléjük vagy mit adunk nekik. Még régen talán így működött a világ, de ma már ezzel semmit nem érnek. Látom, tapasztalom. SZerintem nincs gond velük életrevaló srácok lesznek.
2013. júl. 4. 08:40
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Persze, félre kell tenni valamennyit, de szerintem hülyeség egész életetekben csak amiatt spórólni, hogy később legyen nekik. SOsem tudhatod, hogy a most félretett pénzt mennyit fog érni 10 év múlva. Lehet fele annyit. Szerintem fontos, hogy kényelmes gyerekkoruk legyen, utazzanak, szórakozzanak.
2013. júl. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Salx Narval ***** válasza:
100%
Férfi vagyok, de ebben az esetben neked adok igazat, ők még nagyon kicsik, szükségük van a közös nyaralásokra együtt töltött hétvégékre. Természetesen nem úgy értem, hogy szórjátok a pénzt,nem számít semmi, egyszer élünk.:D A férjed takarékosságával és a te családcentrikus nézeteddel, szerintem megtalálhatjátok a középutat. Amikor a gyerekek már egyedül is nyaralhatnak, több pénzt tudtok félretenni számukra, akkor már nem fontos mindig együtt nyaralni, utazgatni, jobban mondva fontos lenne, de ha másra jobban kell akkor már nem akkora gond.
2013. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!