Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 csillagos hotelben szállodav...

2 csillagos hotelben szállodavezetőnek lenni, vagy 4 csillagosban recepciósnak lenni. Karrier fejlődés szempontjából melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Indokoljátok is meg kérlek. Köszi!

2013. jún. 25. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szállodavezető alatt az intézmény igazgatóját érted, akkor az. Csak nem szabad leragadni, 1, max 2 év és váltani kell (felfele).


Mostanában recepciósnak még 5*-os szállodákba is szoktak felvenni egyetemista diákokat meg gyakornokokat, nem egy komoly presztizsű dolog.

2013. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, minimum 1 évet jó lenne eltölteni így, de max 2 évet, én is így gondoltam. Csak az a baj, hogy nem tudom mit tegyek, mert mi van ha a későbbiekben inkább a presztízst nézik (a 4*-ot). Majdhogynem pályakezdő vagyok és még nem tudom, hogy mi lenne a jobb.
2013. jún. 25. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Pályakezdőt egész biztos nem tesznek be szállodavezetőnek, még a leg lepukkantabb motelba sem. Ahhoz rutin kell.
2013. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2*-os szállodavezető pozícióból van feljebb. Pl 3*-os front office manager (értsd recepció vezető) Egy vezetői pozíció mindig jó alap a ranglétra megmászására.

4*-os recepciós általában végállomás onnan nemigen van feljebb. Max évek múlva ha a közvetlen felettesed felmond/kirúgják. De akkor is az kerül a helyére aki a legrégebb óta van ott. Én jelenleg egy pesti belvárosi 5*-os szállodában vagyok recis. Én vagyok a rangidős azaz ha a FOM elmegy én lépek a helyébe. Ki tudja az mikor lesz. Azzal vége is a ranglétrának. Onnan nincs följebb. Recepciós vezetőből nem leszek soha szállodaigazgató. Én a helyedben a vezetői pozíciót választanám, aztán apránként egyre komolyabb helyekre bekerülni.

Egy példával élve: Egy kamionsofőrből sem lesz soha egy logisztikai vállalat vezetője, de egy kis fuvarozó cég feje felküzdheti magát oda azáltal hogy egyre nagyobb cégekben tölt be vezetői pozíciót.

2014. máj. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!