Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólt a családod ahoz...

Mit szólt a családod ahoz hogy animéket nézel-animefan vagy?

Figyelt kérdés

Már felmerült ez a kérdés több fórumon,így megkérdezem itt is :)


nekem a családom nem tudja hogy mi az az anime ha rákérdeznek hogy mit nézek akkor csak azt mondom nekik hogy japán rajzfilmet.

Igazából én még abban az életkorban vagyok hogy anyumék örülnek hogy rajzfilmeket nézek így nem akarom lerombolni az örömüket.

Sok animefan családja már rossz szemmel nézi hogy gyermeke mondjuk már felnőtt de még mindíg rajzolt filmeket néz.


Nekünk a családban amúgyis mindenki rajzfilm rajongó szóval ez nálunk nem is probléma :)


mi a helyzet veletek?



#család #anime #rajzfilm de nem gyerekes #a szülők sokszor férre értik
2013. júl. 8. 19:56
1 2
 1/17 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2013. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok :)
2013. júl. 8. 20:42
 3/17 anonim válasza:
Szerintem akkor ez tok normális! Minden ki megertene! Miket nézel?
2013. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tudom hogy normális :)

A kérdés az hogy a ti családotok mit szól hozzá?


:szeretem az inuyashát,yu yu hakushu,vampire knight,bleach,naruto

a slayers is egész jó bár néha idegesít lina varázs ige mormogása..

sok animét szeretek.


de térjünk vissza a kérdésemre!

(privátban érdeklődhetsz ha akarsz)

2013. júl. 8. 21:13
 5/17 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok animefan, de szeretem a Hetaliát felnőtt fejjel nézni, na meg a Natsume Yuujin Chou-t is :)

Vannak barátnőim, akik szintén felnőtt fejjel szeretnek animéket, rajzfilmeket nézni.

Gyerekkoromban, a rendszerváltás idején is vetítették a TV-k a japán rajzfilmeket. Akkoriban nem használtunk az anime szót. És ezek voltak: Nils Holgersson, Csip-Csup Csodák. Aztán a 90-es évek elején jött a Múmin, Maja, a méhecske. Volt még egypár ilyen rajzfilm is, csak azok nem eléggé nosztalgikusak számomra.


29 / nő

2013. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ja, gyerekkoromban az egész család szerette nézni ezeket :)


Az, hogy anyum mit gondol, hogy ilyeneket nézek ma is? Nem szól bele :)

2013. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%
ÉN UTÁLOM AZ ANIMEKET
2013. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem elfogadta a családom. Mivel amíg kiskamaszok voltunk, anya megnézte, hogy mit nézünk, nem kellett elmagyarázni, hogy mi az az anime. Sosem szerette őket, de tudta, hogy a legtöbb a tizenéveseknek vagy a huszonéveseknek készült. Eleinte az Inuyashára kicsit haragudott, mert az sok helyen véres, de olyan 15 éves korom után már nem ellenőrzött. Azt néztem, amit akartam, és nem lettem lelkileg romlott. Sőt! 16 évesen osztálytársakkal mentem el animeconra! Még örültek is szerintem, hogy a vannak barátaim, akikkel egy normális rendezvényre megyek el, és nem valami éjszakai szórakozóhelyre piálni. Anya még jelmezt is varrt nekem. Nem rosszabb ez, mint egy farsang és miért ne lehetne egy évben egyszer jól szórakozni?
2013. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem is könnyen elfogadták. :) 12 évesen, emlékszem, még a TVben is ment a Sailor Moon, Dragon Ball, stb.

Egész kamaszkoromban néztem, én is ugyanezt a választ adtam nekik, (mmint hogy japán rajzfilmek, hisz azok is), később elmagyaráztam röviden, miért olyan érdekesek számomra (szövevéynes cselekmény, összetett karakterek), meg anyum főleg látta, hogy egy jó társaság tagja leszek (sokat jártam meetingre, conra), ezért sose ellenezték.

Jó mondjuk, amikor Bleach maratont rendeztem házimunka-besegítés helyett, annyire nme szerette :)


De elfogadó volt főleg ő, apum persze néha heccelődött hogy 20 évesen is meséket néztem még, de nem volt bántó, meg igazából igaza volt. :)


Ja, pár éve meg anyum tök büszke hogy ragadt rám jó adag japán nyelvtudás, még hirdeti is az ismerősök között, hogy magamtól, az animékből tanultam. :)


Egyszóval jófejek voltak. Én azóta "kinőttem", aktívan már nem nézem őket, mondjuk vagy 8 éve meg keményen videójátékozok, de ezt is elfogadja anyum (igaz, már rég nem élek otthon) :) 25/L

2013. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Anyum pont tegnap rivallt rám és húgomra, hogy lépjünk ki az álomvilágból meg az anime marhaságból. Mondtuk neki: Nem!!!


Amúgy imádjuk: Inuyasha, Yu Yu Hakusho, Death Note, Soul Eater, Fruitsd Basket, Kuroshitsuji, Uraboku, Slayers, Amnesia stb :D


21/L és 14/ L

2013. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!