Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan gazdálkodtok,...

Ti hogyan gazdálkodtok, tartjátok el a gyerekeiteket minimálbérből?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyaként nevelem a 20 éves, egyetemista lányomat. Havi 70 ezer ft-ot keresek, plusz a lányom után kapott tartásdíj 20 ezer ft. Ez az össz bevételem. Szerencsére olyan helyen dolgozom, ahonnan szinte minden nap tudok valami kaját hazavinni, ha mást nem, akkor süteményt, kenyeret. De így is szinte csak hétvégén főzök. Mégis alig jövök ki valahogy a fizetésemből. Telefonszámla, villanyszámla, gázszámla, vízszámla, tv, internet, közös költség, szemétszállítási díj... ezt nem is nagyon kell magyarázni, a rezsi simán benne van 30-40 ezer ft-ban. Azon is el kell gondolkoznom, hogy merjek-e 2-2 gombóc fagyit venni. A lányomnak majdnem 10 ezer ft a bérlete, amivel egyetemre jár, és még így sem fizetünk albérletet, kollégiumot, stb. Nem is tudnánk. Ráadásul volt már 2 térdműtétem, folyamatos injekció kúrára járok, ami szintén alkalmanként több ezer ft. El sem tudnám képzelni, mi lenne ha több gyerekem lenne, vagy ha még valamilyen hitelem is lenne. Ti hogyan oldjátok meg?
2013. júl. 9. 18:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
20évesen a lányodnak legalább nyáron diákmunkát kellene vállalnia. Nem kap ösztöndíjat, vagy szociálist sem?
2013. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nyáron dolgozik, de azzal évközben nem jobb a helyzetünk. Olyankor pedig nem is tudna, minden hétköznap suliba jár, rengeteget utazik mellette. Ösztöndíjat nem kaphat, fizetős képzésen van (diákhitelből).
2013. júl. 9. 18:45
 3/22 anonim ***** válasza:
40%

Mivel az egy főre jutó jövedelmetek 35 ezer, nincs olyan egyetem, amelyik erre nem adna szociális ösztöndíjat + még ott van a Bursa-ösztöndíj is, amit az önkormányzatnál lehet megpályázni.

Egyetem mellett pedig lehet dolgozni, jogi-orvosi egyetem mellett is megteszik a hallgatók.

2013. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Le leszek pontozva, meg viszonylag könnyen is beszélek de így elkezdeni egy fizetős szakot főleg diákhitelből nagy felelőtlenség volt.

A lány menjen át levelezőre és az mellett majd tud dolgozni.

2013. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem tud átmenni levelezőre?
2013. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
3-as vagyok, azért lettem lepontozva, mert 2 tippet is adtam, hogy honnan lehetne pénzt szerezni????????
2013. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Pontozással nem kell foglalkozni, de fizetős szakos diák, semmilyen ösztöndíjra nem jogosult alapból.
2013. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
5%

1. Kiválóan gazdálkodunk.

2. Nincsenek gyerekeink.

3. Nem minimálbéren élünk.


És már nagyon unjunk a kéregető, manipulatív embereket.

2013. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk szociális ösztöndíj költségtérítéses hallgatóknak is járt.
2013. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem minden szakot lehet levelezőn végezni, és aki nem teheti meg, hogy kifizesse a tandíjat, vagy nem tud a néhol irreálisan magas ponthatároknak megfelelni, az ne is tanuljon? Én is így voltam vele, inkább a tanulást választottam és nagyon örülök, mert jó munkahelyem lesz...


Megoldás a diákmunka, más nem nagyon van, esetleg ha nagyon jól tanulna, lehet átvennék államira, így már ösztöndíjat is kapna.

2013. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!