Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megváltoztathatom...

Szerintetek megváltoztathatom a nevem? Van jó ötletetek? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Dzsesszika vagyok,de annyira gáz,hogy így kell írom. Szeretném így: Jessica

Mielőtt születtem,ez a név még nem volt anyakönyvezve,anyukám kérvényezte,de csak ilyen írásmóddal engedték. Azóta eltelt 16 év,talán lazultak valamit a szabályok.

Olvastam a többi kommentben,hogy így valószínűleg nem lehet,de ha egy jó indokkal magyaráznám,talán elfogadnák. Tudnátok valami jobb idokot,amivel kervényezhetnêm? Mégsem írhatom azt,hogy ez így nagyon hülyén néz ki,pedig az. Németországban élek jelenleg,és az iskolában sem tudják így magyarosan a nevem leírni sosem rendesen. De ez nem elé indok szerintem. Legalábbis a hivatalnak nem. (Azt tudom,hogy szülői engedély kell,az megvan.)


2013. júl. 13. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nem fogják engedélyezni


a magyar kiejtés szerint lehet csak anyakönyvezni a külföldi neveket és nem lazultak a szabályok hanem éppen szigorúbbak lettek !


esetleg keress egy másik keresztnevet ami tetszik és le tudják irni ott is


(am mikor Angliában voltam akkor én a keresztnevem angol párját használtam mert az enyémet sem tudták kiejteni sem leírni -- kvázi ezzel megoldottam a dolgot )

2013. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem fogják engedni, nehogy lazultak, hanem még szigorodtak is a szabályok...Talán ha 2-ős állampolgár leszel (ha leszel) a német hivatal engedélyezheti, ha náluk lehet anyakönyvezni J-vel
2013. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legyél Pamela!
2013. júl. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!