Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igy most mar megvaltoztathatom...

Igy most mar megvaltoztathatom a nevem? (lent folyt. Kov. )

Figyelt kérdés
Szoval, a helyzet kicsit bonyolult. Felig kulfoldi ver folyik az ereimben, legyek mondjuk uzbeg. Apukam uzbeg volt, anyam magyar. Amikor megszulettem apam kint volt es nem jott haza, ezert nem vett a nevere. Igy a nevem a kulfoldi nev, magyarositott valtozata, amit kimondottan utalok. Az erthetoseg kedveert, legyek mondjuk Lejla. 2 evvel kesobb, apam meghalt, ugy, hogy meg mindig nem jott haza, ergo nem vett a nevere. No, de mivel van 2 tesom, 4 evvel kesobb nehany procedura utan, elismertek az apasagot es megkaptam apam vezeteknevet. Ellenben az altalam utalt "Lejla", maradt. Vegul a kerdes az, hogy igy apam vezeteknevevel, halotti anyakonyvevel a birtokomban, kerhetem-e a nevem kulfoldi valtozatat, tehat a "Leilat".
2012. szept. 14. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Én nem vettem volna fel az apám vezetéknevét, ha nem is nevelt engem. Megadhattad volna anyukádnak a tiszteletet azzal, hogy az ő nevét viseled.

A keresztnévről meg annyit, hogy nekem is magyarosítva van, mivel van az eredetiben egy olyan betű, ami a magyarban nincs. Soha nem csináltam belőle ügyet. Mindenki az eredetin szólít, csak a hivatalos papírjaimon van a magyarosított. Az meg kit érdekel?

2012. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eloszor is, 6 evesen nem sok dontesem volt, hogy anyam apam vezeteknevere irat-e vagy sem. Maskulonben tisztelhetem anyamat, de arvasagit nem adtak volna es a feny eves nem jon be. A keresztnevem gorogul egy szigetet jelent, ahol egy istenno szuletett es anyukam errol az istennorol nevezte el a tesom. Ezert lettem en a sziget. Ellenben itthon semmi jelentese nincs, tok mashogy ejtik es rosszul vagyok tole. Ezert ragaszkodok a cserehez.
2012. szept. 14. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Kérheted. Én ismerek egy félig török Leylát is (jó, tudom, csak példa a név nálad). De az előzővel egyetértek, minek neked egy gyakorlatilag idegen faszi neve, flancból? Anyádé miért nem jó?
2012. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Leyla nem török eredetű. Ők is csak átvették.
2012. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!