Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vigasztalhatnám meg a...

Hogyan vigasztalhatnám meg a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttünk haza tőlük hozzánk, és a város szélén láttunk egy kiskutyát egy kereszteződésben, én megálltam mellette, hogy elvigyük valahová ahol nem üti el egy kocsi.

Elvittük a közeli állatrendészethez, csengettünk de nem nyitott ajtót senki, betettük a kerítésen de kiszökött alul.

Felhívtuk a szüleinket, hogy befogadhatnánk-e a kiskutyát de nekik már van 2 így azt mondták nem, nekünk pedig nincs, de nem engedték meg, és amikor elhajtottunk a kiskutya futott utánunk és barátnőm egész úton sírt.

Azóta is rossz kedve van, nem tudta kialudni, én is sajnálom, de nem tudtunk neki többet segíteni, elvittük a forgalmas kereszteződésből, nem volt rajta semmi nyakörv, egy elszakadt cipőfűző csak, úgy látszott, hogy valahonnan elmenekült.

Hogyan vigasztaljam meg a barátnőmet?


2013. júl. 13. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szép szóval mond el neki,hogy itt már nincs mit tenni.Jó dolga lesz a kiskutyánal,ha valaki befogadja.Ha nem,akkor is jó dolga lesz,mert legalább szabad és odamegy,ahova akar és akkor,amikor akar.A szabadság a kutyáknak is fontos..sokan ezt nem veszik észre.

Viszont ha a barátnődet ez ennyire megviseli,akkor ott is probléma lehet,szerintem kicsit túlérzékeny.

2013. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehéz.Sajnos az ember nem tud minden állatot befogadni, megmenteni!Ezt el kell fogadni!Régen én is minden állatot hazacipeltem, de ez sajnos nem megoldás.Ha mondjuk 2 sarokkal arébb is találtok egy kutyust akkor azt is viszitek, és mire hazaértek egy egész falka lesz veletek... Sajnos nem segíthettek az összesen. Megpróbáltátok, de nem minden vég happyenddel zárul.
2013. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keressétek meg valahogy a kutyulit, és vigyétek el valamilyen menhelyre. Addig meg akárhogy küzd ellene a pereputty, vegyétek magatokhoz. Én ezt tenném mindenképp. Barátnőd lelke is így nyugodna meg.
2013. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj most el otthonról, és keresd meg a kiskutyát, majd vidd haza, biztos nem fog többet sírni miatta.
2013. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már nem tudok visszamenni, a másik város 60km, annyi benzin nincs a kocsiban, és ki tudja hol van már a kutyus, mondtam neki, hogy nem fogadhatunk be minden állatot sajnos, én sem tudtam többet tenni, talán már befogadták a menhelynél ha ott maradt, barátnőm még engem is utál ez miatt.
2013. júl. 13. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Sehogy nem lehet. Én pár hónapja fogadtam be egy tragikus állapotban lévő kiskutyát, több csontja el volt törve, szőre alig volt, pár napra rá meg is halt. Hiába tettem meg mindent, így is mindig könnybe lábad a szemed, ha rá gondolok. A barátnőd ráadásul még be sem tudta fogadni, így abszolút megértem a szomorúságát. Egyszerűen vannak lelkisebb emberek, akiket jobban meghat más szenvedése.
2013. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Régen hobbiból két barátnőmmel mindig hajléktalan kiskutyákat, meg kiscicákat mentettünk. Volt egy állatvédő ismerősünk és minden talált állatot rásóztunk, mert ő befogadta. Ti is keressetek egy ilyen embert. Biztos élnek körülöttetek magányos nyugdíjasok...
2013. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!