Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan, mivel vígasztalhatnám...

Hogyan, mivel vígasztalhatnám a barátnőmet? 20. héten kiderült hogy súlyos szívrendellenessége van a babájának és meg kellett szakítani a terhességét.

Figyelt kérdés

Most még kórházban van de ha hazajön mivel várjam? Szeretnék vennni vmi vígasztaló ajándékot, emléket ami reményt ad és nem megríkatja. Mi lehetne az?

Egyáltalán hogy viselkedjek Vele hogy ne okozzak fájdalmat neki?


2009. máj. 30. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ami történt. Nem hiszem, hogy bármi ajándék most fontos volna. Igazából azzal teszed a legtöbbet ha mellette vagy és meghallgatod. Ha van lelkierőd akkor itt olvasgathatsz egy kicsit, hogy mit tanácsos illetve mit célszerű kerülni. Megpróbálhatod később erre az oldalra is terelni, mert sokaknak segített az, hogy sorstársai között kibeszélhette magából azt amit érez.


[link]

2009. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
bocs hogy ezt kérdem de nő vagy és nő barátnője?vagy párja?
2009. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bízd rá: ha akar beszélni róla, hallgasd meg, ha nem , szerintem ez a valószínűbb, akkor ne erőltesd. Ez egy gyász, pont olyan, mint amikor egy legközelebbi hozzátartozónk meghal. Te nem tudod megvigasztalni, nem is kell, teljesen feldolgozni sose lehet, csak az idő dolgozik, de az is több év, míg enyhül. Elképzelhető, hogy pszichológusra lesz szüksége. Egy csendes tapintat, mindig legyél ott, ha szüksége van rád, de ne tolakodóan. Egy pár hét, de lehet, hogy hónap múlva talán már képes lesz mosolyogni. Az ő nehéz feladata, hogy visszailleszkedjen a korábbi kerékvágásba.
2009. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, barátnők vagyunk, tehát nem a párja vagyok.
2009. máj. 30. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a jelenlét a legfontosabb.

Én a helyedben nem vennék semmilyen ajándékot, mert bármikor ha ránéz később, mindig belehasít majd a fájdalom.

A családunkban is volt egy hasonló tragédia, mi igyekeztünk úgy alakítani a dolgokat, hogy az unokanővéremnek a kezdeti mély és letargikus gyászidőszak után ne legyen lehetősége belesüppedni a depresszióba még jobban. Bőven elláttuk feladatokkal és programokkal, de még így is hónapokba telt, mire képes volt úgy-ahogy végigcsinálni egy szimpla hétköznapot sírás nélkül...

2009. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! megnéztem az anygalokszüleivagyunk honlapot nagyon hasznosnak bizonyult.

Jó éjt Mindenkinek!

2009. máj. 30. 23:33
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt 20:39-es!


Nem hiszem,hogy jó ötlet volt az angyalok szülei vagyunk oldal linkjét ide berakni!Ide aggódó kismamák írnak és ha kiváncsiságból megnézik sokkalhatja őket!


Felelőtlenül cselekedtél!

2009. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
08.51-gyel nagyon nem értek egyet, a feltett kérdésre ez egy tökéletes válasz volt. Az aggódó kismamák számára nem ez a kiváló link, hanem már a feltett kérdés is ijesztő lehet, de tudomásul kell venni, hogy az életben vannak tragédiák is, de a más tragédiája nem azt jelenti, hogy folyamatosan attól kell rettegnünk, hogy ez velünk is megtörténhet. Második válaszoló
2009. máj. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, nem második, harmadik.
2009. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

08:51 esnek mondanám,hogy az az oldal igenis nagyon jo oldal.Amelyik aggodo kismama idetéved,nem fogja megnézni azt az oldalt,mert már a kérdésböl is,és a honlap ciméböl is kiderül,hogy kik látogatják azt.Sajnos én is aktiv tagja vagyok.Szoval nem kell egyböl lehurrogni amiért kiirta,ö csak jot akart,mert ilyenkor az anyát csak egy másik anya értheti meg,akinek ugyanugy nem él a gyermeke.

Szoval aki nincs ilyen helyzetben,az nyilván nem fog odatévedni.

Nekem nagyon ugy tünt a szavaidbol,hogy amiröl nem beszélünk,az nincs.Pedig van,sajnos.Nagyon sokan vagyunk tagjai annak az oldalnak,és mindannyian ugyanazt éltük át.

Ne haragudj,hogy pont neked irtam meg ezzel kapcsolatban a véleményemet,de ez már régota gyült bennem,mert az az érzésem,hogy ugy gondolják az emberek,hogy "ne is emlitsük meg,hogy meghalt a gyermekünk,mert ugy nem sokkolunk másokat".Mitöl vagyunk mi mások?

Egy anya,akinek 5 honapja halt meg a kislánya.

2009. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!