Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van akinek hasonló a helyzete?...

Van akinek hasonló a helyzete? Mi lesz így később?

Figyelt kérdés

A ház amiben élünk nagyapámé volt. Mi a gyerekek örököltük a halála után. Nagymamánk még él övé a haszonélvezet.

A helyzet az hogy édesapámnak semmije nincs ha kidobnánk a házból hajléktalan lenne. De így olyan nem is tudom milyen az életünk. Semmiképp nem szokványos.

Nagyikánk nem velünk él neki van saját háza aminek a fele szintén a miénk.

Együtt élünk 4en, édesapám, testvérem, párom és én. Párom ideköltözött miutàn meghaltak a szülei, nem volt kedve egyedül élni a házban ahol folyamatosan emlékek gyötörték.

Szerintetek mi lesz később? Mi lesz apukámmal? Mivel semmije nincs mindig velünk fog élni?

Hogyan látjátok ezt kívülről? Hasonló helyzetben volt valaki?


2013. júl. 18. 00:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Édes bogaram fogod magad és átcucoltok a pasidhoz, egyik részől se kel a lelkizés.

Baromi sok pénz tennék rá hogy apád annak a háznak az örököse nem ti gyerekek legfejebb csak ti ezt akarjátok hinni.

2013. júl. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Később praktikusan eladjátok a házat és elosztjátok a pénzt, vagy a párod eladja az örökségét, ha úgyse szereti és kifizetitek belőle a testvéred.

Apukád pedig vagy valamelyikőtökkel tud élni, vagy albérletben. Igazából amíg együtt laktok, addig tök nyugodtan félre is tehet hogy vehessen egy garzont.

2013. júl. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

már bocsáss meg, de te a családodnak köszönhetően vagy örököse annak a háznak, ahol élsz. igen könnyen apukád lehetett volna az örökös.

ha volna benned tisztelet, inkább te mennél el.

talán a barátodnak több joga van ott lakni a nagyapádtól örökölt házban, mint a nagyapád saját gyerekének???

fúj, komolyan mondom.

2013. júl. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
A párod miért nem adja el a saját házát, és vesz másikat, ha nem akar abban élni az emlékek miatt? Aztán odaköltöztök.
2013. júl. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod nem akar a szülei házában élni az emlékek miatt, akkor adja el és a pénzből vegyetek egy új házat, ahova beköltöztök ti ketten. Szerintem apukád feje fölül eladni a házat elég szemét húzás lenne, bár nem tudom, hogy mekkora a ház, de egyedül nem biztos hogy fenn tudná tartani. Mint a második hozzászóló is írta, ha ragaszkodtok a házhoz, akkor a párod eladhatná az örökölt házát és abból kifizetve a tesódat megvehetnétek a házat, apukádat pedig albérletbe küldhetnétek. De egy idős embernek nagyon rossz egyedül új helyen, szerintem ezt is figyelembe kéne vennetek, tehát ha van szívetek nem külditek egyedül albérletbe, hanem igen, élete végéig valamelyikőtöknél fog lakni vagy pedig ti szépen elköltöztök, apukád marad a házban, majd halála után eladjátok a házat és elosztjátok a pénzt.

Szerintem egyáltalán nem szokatlan a helyzetetek. Sok családban látni ilyet, hogy a "gyerekek" a nagyszülőkkel élnek, hiszen a nagyszülőknek nincs hová menniük, viszont az egyik gyerek meg szeretné tartani a házat. Ilyen esetben ha több gyerek van, az a megoldás, hogy az egyik gyerek, amelyik megtartaná a házat kifizeti a másik gyereknek a rá eső részt, ezáltal megkapja az egész házat.

2013. júl. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

"A helyzet az hogy édesapámnak semmije nincs"

Az meg hogy lehet?

A gyermek az örökös.


Öröklési rend:

[link]

2013. júl. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Igen 6-os, ezt én sem értem, de a kérdésből nem derül ki, hogy a nagyapa anyai vagy apai ágon van-e.
2013. júl. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

7: Milyen igazad van! Bizonyára anyai ágon.


De nem mindegy, kié papíron a lakás? Egy család, miért gondolják, hogy az apjuk hajléktalan lesz emiatt?

Szerintem a törvényben is van evvel kapcsolatban valami.


Amúgy Kérdező, mekkora az a ház, és mennyit ér, lehet 2 külön lakra cserélni?

A Párodhoz tudsz költözni Te is, ha akarsz, az mekkora, és mennyit ér?

2013. júl. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Aha, szóval ha jól értem, akkor neked van egy házad, plusz egy fél házad, plusz a párodnak egy háza, amiért egyikért sem dolgoztatok meg, hanem úgy örököltétek vagy fogjátok és most kétségbe vagy esve, hogy milyen rossz életed van.


Valóban nem szokványos, hogy ilyen sok ingatlan felett rendelkezzen valaki csak úgy és még kétségbe is legyen esve hogy jajj, mi lesz apámmal, aki felnevelt és itt akar maradni, nekünk kéne kidobni, nem önkét vállalja a hajléktalan száműzetést, hogy "szokványos" életünk legyen.

Vagy nem tudom, hogy gondoltad/gondoljátok.


Megoldás.

Máris van két ingatlanotok (neked a tesóddal egy, és a párodnak egy) ebből remekül összetudnátok hozni 3-at. A nagyival lehet, hogy megtudjátok beszélnil, ha amúgy is van hol laknia, járuljon hozzá ennek az ingatlannak az eladásához. Apátoknak vesztek egy kis garzont, mivel egyedül van nem kell neki nagyobb, ti pedig a maradékot elosztjátok, ami kezdeti ugrás egy normális lakáshoz/kisebb házhoz hitellel. Lehet, hogy ez csak a tesódnak lenne opció különben is, mivel nálatok a párodnak még ott van a másik ház, ami 100%-ban az övé, így annak az árát hozzátudjátok csapni a ti ingatlanotokhoz, még az is lehet, hogy kp-ra tudtok venne egyet hitel nélkül.

Ha pedig nagyika elmegy, akkor az ő ingatlanját is eladjátok, feleztek a tesóddal, aki pedig végre ki tudja fizetni a hitelét és mindenki él külön boldogan.

Ennyi, ilyen egyszerű.

2013. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tehát így látjátok kívülről. És még azt engem fújjoltok.

Gusztustalanok vagytok, persze tisztelet a kivételnek. Elítéltek mikor csak nagy vonalakban írtam az életemről.


"Édes bogaram fogod magad és átcucoltok a pasidhoz, egyik részől se kel a lelkizés.

Baromi sok pénz tennék rá hogy apád annak a háznak az örököse nem ti gyerekek legfejebb csak ti ezt akarjátok hinni."

Édes bogaram mennyit tennél rá? Mert elnyerném a gatyádat is, mi vagyunk az örökösök 2001 óta, akkor volt a hagyatéki tárgyalás, nagyapám és nagyapám, apukámnak csak az apósa, anyósa. Nem a szülei. Hogy ezt honnan is gondoltad? Anyukám meghalt mikor kicsit voltunk, így értelem szerűen ő kiesett az öröklésből. Így mi vagyunk a legközelebbi rokonok.

2013. júl. 18. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!