Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavarna ez a helyzet?...

Titeket zavarna ez a helyzet? Párom gondolkodásával van gond vagy tényleg a magam lábára kellene álljak?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, elég jó anyagi helyzetben élnek mindketten. Van lakástakarékom, és raktak is le nekem pénzt. Főleg édesanyám és a mostohaapám. Apámmal is jóban vagyok, de nem a legjobb a kapcsolatunk. Hiányzott még egy bizonyos összeg a lakásvásárláshoz, azt párom akarta beleadni. 4 éve vagyunk egyébként együtt, közösen tervezzük a jövőt, ezért akartunk közös lakást. Viszont, ha rá várunk, akkor még 3-4 évet várnunk kell. Az édesapám felajánlott egy összeget, igen nagy összeg, több mint amivel eredetileg számoltunk, így sokkal jobb lakást tudnánk venni. Ő eddig nem "pénzelt" igazán, pedig nagyon jól áll. Vagyis adott, de nem annyit mint a féltestvéreimnek (magánsuli, autók, motorok, nyaralások..) Most azt mondja ezt az összeget szívesen ideadná. Így viszont teljes egészében enyém lenne a lakás, vagyis az "én pénzemből" lenne.
2013. júl. 22. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Fogadd el a pénzt és kettőtök nevére írassátok a lakást ha együtt szeretnétek maradni. A lakást úgy is be kell rendezni akkor az mehet abból a pénzből amit ő akar adni. Ráadásul mindig van valami javítanivaló, fizetnivaló egy lakáson...
2013. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
30%
De nagy problémád van....
2013. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy lenne egy lakásod! A párodéból majd vesztek egy másikat, amit ki tudtok adni. Hidd el, bárhogy is alakuljon az életetek, ekkora lehetőséget nem szabad kihagyni, hogy legyen egy 100%-os tulajdonjogú lakásod!

ha nagyon böki a párod csőrét, akkor vegyetek olyan arányban, amilyen arányban a pénzt beleteszitek, amit meg te kapsz az apádtól, azt kösd le. Különvagyonnak fog számítani akkor is, ha házasok lesztek.

Sajnos az embernek mindig kell hogy legyen B-terve is.

2013. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te érdekedet nézem, abszolút azt mondom, hogy legyen a lakás csak a tied. Ha megtehetik a szüleid, az nagyon jó. Ha boldogan éltek míg meg nem haltok, úgysincs jelentősége, aztán lehet ezt eladnátok és közösen vennétek később egy nagyobbat. Ha pedig mégsem alakul minden jól, legalább tiszta lesz a helyzet.

Ugyanakkor megértem a párodat is. De csak az önérzete miatt felesleges még éveket várni. Mondd azt neki, hogy tegyen félre továbbra is, aztán ha később úgy alakul, majd vesztek közösen egy nagyobbat. Vagy vesz majd belőle egy autót. Szóval minden pénznek meg van a maga helye.

2013. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Azonnal öngyilkos lennék ha az apám kifizetné a házam felét... Ez borzasztó!!!!!!
2013. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy kapsz csak úgy egy lakást... Én ha kapnék egyet nem osztanám meg törvényileg senkivel. Nem nem azért, mert egy irigy dög vagyok, de sajnos hiába vagyok csak 24 éves láttam már pár emberkét akivel leélt akárhány évet és az egyik kidobta a másikat. Ha a párodnak van pénze akkor vegyen egy másik lakást és azt adja ki, bármi megtörténhet sajna. És így mindenkinek van hová mennie.

24/N

2013. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi de semmi esetre sem irasd közös névre ilyen esetbe az ingatalnt.


Mindenkinek annyi része legyen benne amennyit az üres ingatlanba bele tett. Teljesen mindegy hogy 50 éves vagy 5 napja vagytok együtt, az a te pénzed, az a te ingatlanod.


Elöttem csak olyan kapcsolatok vannak amik nagy szerelmek voltak és maradtak, de mindenhol külön anyagilag voltak a felek. Pl szüleim. mai napig nagy a szerelem, de apám soha nem akarná anyám ingatlanjait(pedig van neki pár). Persze közösen élvezik az albérletböl jövö pénzeket, de apám mindig is elismerte, hogy anyám egy jobb módú családból jött(egykeként), és így sok ingatlant örökölt. apámnak egyikhez sincs tulajdonosi köze.

Èn ezt tovább vittem ugyan így. Egyenlöre nekem nincs a nevemen ingatlan, de a férjemnek igen. 2 gyerekünk van de eszembe sem jutna hogy én abból részt akarok magamnak.

2013. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahányan itt írják, hogy elváltak és a lakásmegosztási per zajlik én azt mondom, az a biztos, ami csak a tiéd.


3-4 év bizonytalan, sok idő! Addig bárki meg is halhat, sajnos az élet ilyen. Ami most van azzal kell tudni élni és a kell tudni élnin van a hangsúly.


Fogadd el a pénzt és hogy saját neveden lesz a lakás, és semmiképpen ne osztozz rajta, az meg aztán mindennek a teteje, hogy a párod nevére irass olyan részt, ami nem az pénze. Ha meghal és még nincs gyereketek, visszaöröklik a ráiratott részt a párod szülei. Ne légy bolond. Sok tragédiát láttam már, és sok ostoba nőt. A szerelem mulandó, még a legszebb is.

2013. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előző válaszolóval. Fogadd el apádtól a pénzt és örülj neki hogy ilyen jó a szüleid anyagi helyzete, mert manapság másképp szinte lehetetlen rövid idő alatt, kölcsön nélkül ingatlanhoz jutni. Amúgy én csak úgy vállalnám be, hogy az én nevemen van az egész. Persze, szerelem, meg hasonlók, de ha évek múlva elváltok? Sose lehet tudni. Mit lépnél arra, hogy ha később a párod el akarna hagyni, de mivel közös a ház, vinni akarná az egészet, vagy a felét ( tök mindegy), annak ellenére, hogy a te szüleid többet fizettek bele.. Én sosem merném ennyire összekötni magam valakivel, hiába vagyok szerelmes.
2013. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Így persze az én nevemen lenne a lakás, nem ez a kérdés. Őt az zavarja hogy nem adna bele semmit. Hiába mondom neki, hogy cserélje le az autóját, gyűjtsük tovább, ha később jönnek a gyerekek házat tudjunk venni. Most az ő szüleinél élünk, így nincs albérleti díj, és bár nincs velük gond szeretnék már a sajátba menni, kettesben élni.
2013. júl. 22. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!