Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet jól kijönni ebből...

Hogy lehet jól kijönni ebből a keresztszülő választásból?

Figyelt kérdés

Csak az én családom jön szóba, a férjemnek nincs rokona, akivel nagyon tartaná a kapcsolatot, meg nincs testvére sem.


Nekem sincsen testvérem, csak jó pár unokatesóm, akik közel állnak hozzánk.


Igazából az a baj, hogy biztos családi sértődés lesz abból, ha nem úgy döntünk, ahogy evidensnek tartják és hát nem úgy szeretnénk.


Merthogy a lány unokatesómmal (anyukám oldaláról) gyerekkorunkban mindig együtt nyaraltunk a mamáméknál, később együtt jártunk fiúzni, szórakozni, szóval mondhatjuk, hogy legjobb barátnők lettünk.


Viszont mi messzire költöztünk és itt kezdődik az első probléma. Az elmúlt 10 évben ő egyszer sem jött el hozzánk, csak az esküvőnkre, de arra is így lóhalálában, egy napot sem volt hajlandó itt tölteni előtte vagy utána, csak jött és ment is. Pedig hívjuk is őket mindig, meg nem is az, hogy sehova máshova se mentek el, mert másik rokonaihoz még messzebb járnak például minden évben, mert a pasija oda jobban szeret menni, pedig ő saját bevallása szerint ott folyton unatkozik. De még egy 30 kilométeres kitérővel útba is esnénk ilyenkor, de nem jönnek be véletlen sem. Így csak beszélünk, meg akkor találkozunk, ha mi megyünk meglátogatni a családot.


Na és akkor anyukám oldaláról mindenki úgy gondolja, hogy kész tény, hogy ő lesz a keresztanya.


De apukám oldaláról vannak még unokatestvéreim, akikkel ugyan nem ennyire összenőve nőttünk fel, de már mind házasok, mint mi, gyerek témával foglalkoznak, vagy már van is gyerekük, és nem utolsó sorban ők eljönnek hozzánk, meghívnak minket is, nem csak azt mondják, hogy ha úgyis jöttök megnézni papát ugorjatok be stb. szóval az utóbbi években velük is szoros kapcsolat alakult ki, ha nem szorosabb.


Amúgy nincsen bajom, azzal az unokatesómmal ha "barátnőként" nézzük, mert hát ő ilyen, nem bánom, megszoktam már, nem neheztelek rá emiatt, de ha a kisfiunknak nézzük a keresztszülőt, akkor szerintem jobb lenne a másik unokatesókból választani, akik ugyanabban az életszakaszban tartanak, mint mi és nem csak akkor látnák a gyereket, ha a helyükbe visszük.


De már előre látom, szegénynek rosszul fog esni, de pl. az anyja az úgy meg fog sértődni, hogy borzalom, meg mindenkinek elmondja, hogy a pénz miatt (? ez a heppje, ha másik unokatesóimmal csinálunk valamit, már egyből ezzel jön) mi megbántjuk az ő gyerekét stb. Annyira gáz ez az egész...


A legyen két keresztanya azért nem megoldható, mert egyrészt én még ilyet nem is hallottam, nem tudom lehet másfelé ez szokás, másrészt meg ugyanez lenne, akkor azzal a különbséggel, hogy csak azért az ő is, hogy befogja a száját milyenek vagyunk már... :(


2013. júl. 25. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Hadd kérdezzek valamit:

Neked mit jelent a keresztanyaság?

2013. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
nem foglalkoznék ennyit mások véleményével, meg sértődésekkel. Nem teszel semmi rosszat, neked és a párodnak kell döntenetek, ha valakinek nem tetszik a választásotok, vessen magára! Úgyis megbékélnek, és különben sem ellenük irányuló támadásról van szó, szóval mire fel sértődnének is meg? Okuk nem lenne! Dönts úgy, ahogy jónak látod, a többivel meg ne foglalkozz! :)
2013. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ne vidd el vallási irányba a kérdést, mert itt most nem az a lényeg és nem hiszem, hogy erről magyarázkodnom kellene. A helyzet akkor is ugyanez, ha vallási szempontból, meg akkor is, ha szokás szempontból nézzük.
2013. júl. 25. 22:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is nagy a rokonság, így gyakorlatból tudom, hogy nem tudsz olyan döntést hozni, amely miatt valaki meg ne sértődne. Így mi a könnyebb utat választjuk: mindig úgy döntünk, ahogy szerintünk jó, függetlenül attól, hogy a klán mit kívánna. Ezért lett nálunk keresztszülő a legjobb barátnőm és férje. Ők azok, akikről tudjuk, hogy egy esetleges gondban is mellettünk lennének. ( Persze ebből is volt sértődés, de mi önző módon azt néztük, hogy nekünk, illetve a lányunknak mi a jó.)
2013. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
53%
Nekem uncsimnak (anya hugának a fia) 2 keresztanyja es 2 keresztapja van az egyik keresztszülők anya meg apa a másik keresztszülők meg anyának az öccse meg a felesége (szerintem úgy volt vele nénnyém h nemakarja megbàntani egyik tesóját se így mind kettő keresztszülő lett :) )
2013. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én már biztosra tudom, hogy mi hogyan szeretnénk, de nem hiszitek el, olyan piti dolgokból volt már sértődés. Egyszerűen ha csak hallanak apám családjáról már megsértődnek, hogy nem ők vannak a középpontban. Úgyhogy én el tudom képzelni, hogy ebből az lesz, hogy nem szólnak majd hozzánk. Még maga unokatestvérem nem is, de tuti, hogy az anyjáék teljesen kiakadnak és telebeszélik a fejét, hogy mit tettünk vele.
2013. júl. 25. 22:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, hogy nincs velük napi szinten kapcsolatotok. Akkor beszéljenek csak, amit akarnak, ha nincs jobb dolguk!
2013. júl. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
90%
Kemény család és hisztisek...XD :S
2013. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van az elsőnek, fontos hogy mit jelent. Mi ùgy vàlasztottunk keresztszülőt, hogy gyakran làssa, szeresse, legyenek közös èlmènyeik ès legfőkèpp ha velünk bàrmi tötrènik, ùgy neveljek ahogy mi tennènk. Azt vàlaszd aki a te értékrended képviseli...
2013. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Az mindegy, hogy annak idején együtt nőttetek fel. Azt válaszd, akivel szorosabb a kapcsolatod!
2013. júl. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!