Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megsértődnétek ebben az...

Ti megsértődnétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Keresztszülőt szeretnénk választani a születendő kislányunknak. Még kamaszkorunkban megbeszéltük egyik barátnőmmel, hogy egymás gyerekeinek mi leszünk. Viszont összejöttünk egy testvérpárral, az ő családjukban nem szokás rokont választani hanem barátot. És oké, hogy egyrészt a barátnőm, másrészt viszont, ugyebár sógorom felesége, vagyis sógornőm. Mióta így alakult a helyzetünk nem beszéltünk a keresztszülő témáról. Nekik még nincs gyerekük, így nem tudom ő hogyan gondolja. Én végülis szeretném, ha ők lennének a gyerek keresztszülei, de a férjem nem érti hogy miért lennének, amikor már a nagybácsi/nagynéni szerepet ők fogják betölteni. Rajtuk kívül van még egy baráti házaspár, akiket szeretünk. Nekik is barátaik, szerintem alapból nem sértődne meg a barátnőm ezen. De van egy olyan csavar a dologban, hogy a lány aki a keresztanya lenne sógorom exfelesége. Tényleg jó a kapcsolatuk, nincs féltékenység, barátnők ők is, és a fiúk is barátok, de nem tudom ezzel nem e kavarnék be egy kicsit ezzel a döntéssel. Mások nem jöhetnek szóba.

2013. febr. 28. 21:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kicsit kacifántosan írtam le, remélem érthető :)
2013. febr. 28. 21:50
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed? (Mondjuk én elvesztettem a fonalat, hogy ki kicsoda.)
2013. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

"sógorom felesége, vagyis sógornőm"

A sógorom felesége az a testvérem, vagy nem a sógornőm? Vagy én nem értem.

2013. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hogy megsértődnétek e barátnőm helyében, hogy nem őt, hanem a másik párt választjuk. Bár elvileg ők sem a családból fognak választani, ha sógorom is ragaszkodik ahhoz amihez a férjem.

Lehet tényleg bonyolult a felállás :)

Van egy gyerekkori barátnőm aki a sógoromnak (férjem bátyjának) lett a felesége. De őket a már említett okból a férjem nem akarja keresztszülőnek.

Rajtuk kívül viszont egy olyan párral van olyan viszonyom akit egy ilyen "feladatra" választanék. Ők viszont a sógorom exfelesége és az új férj.

Ezért nem tudom, hogy merjünk e "kavarni"

Barátok végül is ők is, de mi vagyunk mindkét párral jobb viszonyban, szóval a gyereken kívül mi kötjük össze ezt a barátságot.

2013. febr. 28. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Hű, tényleg bonyolultak a szálak, most nem állok neki elemezgetni ki kinek a kicsodája. :D Szerintem az lenne a legtisztább, ha ezt a barátnőddel beszélnéd meg.
2013. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Sógor exfeleségét biztos nem választanám.
2013. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én értem, amit mondasz. Nem feltétlen értek egyet a férjeddel, hogy mivel ők eleve nagynéni-nagybácsi lettek, ezért ne már hogy még ők legyenek a keresztszülők is. Szerintem CSAK EMIATT nem érdemes belerángatni ebbe körbe még két embert. Akkor kérjétek fel ez a másik párt, ha jobbnak gondoljátok.

Nem akarok okoskodni, nem tudom, milyen vallásúak vagytok, de a keresztszülőség arról szól ugyebár, hogy vállalja a gyermek pl. katolikus módon való nevelését. Erre is gondoljatok, HA ez fontos nektek. Ez is legyen szempont.

2013. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Felfogtam :)

Én azt tudom írni, hogy ha én lennék a barátnőd helyében engem nem zavarna. Bár nem értem miért nem lehet családon belül választani, nálunk épphogy úgy szokás. De ha a párom nagyon kötné az ebet a karóhoz választanánk mi is barátokat. Beleképzelve magamat a helyzetetekbe én nem sértődnék meg, ha a párom exét választaná a családból valaki. Mi is jó kapcsolatban vagyunk, mondhatni barátnőm. Van egy közös keresztlányuk a párommal, mert akkor még együtt voltak, mikor a leányzó született. Sosincs gond abból, hogy ott vannak ők is a szülinapokon, vagy karácsonykor beugranak ők is anyósékhoz. Szerintem ha a barátnődék is jó viszonyban vannak ő sem problémázna. De beszélj vele, az a legegyszerűbb :)

2013. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A párodnak, meg kell, értenie hogy nem feltétlen kell tovább vinni a családi szokásokat, mivel ez már saját családotok lenne így nektek kettőtöknek kéne ezt eldönteni én szerintem.

Nekem csak a keresztanyám az aki közvetlen rokon nagynéniként. A keresztapám az csak egy barát. És a mi családunkban pontosan ez volt a szokás hogy rokon legyen a keresztszülő, legalább is nagyszüleim ezt erőltették apámékra, de ők mégsem döntöttek így.

2013. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem kereszteltek meg és örülök neki
2013. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!