Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jártas valaki Budapesten a...

Jártas valaki Budapesten a 11. kerületben? (Kérdés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most költözöm oda. Minden érdekel.

Hol található jó ruhás bolt, élelmiszerüzlet, park, sportpálya, szépségszalon. A Fehérvári út környéke érdekel elsődlegesen.


Légyszi segítsetek, hogy hamar feltaláljam magam! :)


Köszi!


2013. júl. 27. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a Fehérvári út elég hosszú. Talán az Allee, az ami közel van és ott van minden.
2013. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
miván bázmég igyetemre mísz?
2013. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolom nem pesti vagy :) Elég nagy a kerület, így meg nem mondanám, hogy neked mi lesz a legközelebb, főleg, hogy a fehérvári úton lehet vagy negyed órát villamosozni, hogy a végére érj. Ha a belső résznél (Móricz zsigmond körtér, kosztolányi dezső tér közelében) fogsz lakni, mint én, akkor igazából az egész belvárost eléred max 20 perc alatt. Teljesen fölösleges a 11. kerületre korlátoznod a mozgásodat. Én a Kálvin térhez járok pl fodrászhoz (10 perc), kozmetikushoz a Jászai Mari térhez (25 perc)...

Ruhát leginkább az Allee-ban lehet venni a kerületben, de megint csak fel kell ülni a villamosra és ott a Corvin pláza (9. kerület, 10 perc) és a westend (13. kerület, 20-25 perc)

Park: A Feneketlen tó mellett van egy egész szép park, de a 41-es villamossal kb 15-20 perc alatt ki lehet jutni az erdőbe (kamaraerdő)

Élelmiszer: Van egy hatalmas ineterspar az allee alján, a szomszéd épületben pedig a fehérvári úti piac, ahol a zöldség és a gyümölcs néha akár fél áron van az alleehoz képest.

Sportpálya: Hát passz, én a 9. kerületbe járok át sportolni, ami kemény 15 percembe fáj egy irányban. Van a kerületben is valami, de attól függ, hogy mit akarsz sportolni.

2013. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a BEAC pályát ajánlom sportolásra. van tenisz, futópálya, foci, uszoda is asszem.
2013. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
de ha egyetemista leszel, a Műegyetemnek van sportpályája, uszodája is.
2013. júl. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egyetemista, szó sincs erről, csak valami okos ide írta. :)


Még egy kérdés. Budapesten a kombinált diákbérlet a metróra is jó? Én 3800 Ft-ért láttam ilyet a honlapon. Mindenre érvényes?

2013. júl. 28. 11:33
 7/12 anonim válasza:
igen
2013. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

igen, sőt vasútra is jó, Bp. határain belül, meg HÉV-re is. a siklóra mondjuk nem.


ha van még kérdés, írj :)


üdv: egy másik XI. kerületi diák

2013. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Jobb lett volna római számokkal írni a kerületet, II.-nak olvastam.
2013. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Felhívom a figyelmedet a Kosztolányi Dezső térre, amelyet Varga Péter István 26 éves építészmérnök srác tervei alapján építettek meg. Legfőbb nevezetessége, a látszóbetonból készült "kútszobor" szintén az ő műve, ami egy levegőminőség-mérő állomást foglal magában. A tér felé eső frontján víz csobog belőle, és patakként távozik a Feneketlen-tó irányába.
2013. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!