Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valamit nagyon elrontottam?

Valamit nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés
5 és fél éve ismertem meg a páromat. Elvált nőként, két gyermekkel talált rám a mindent elsöprő szerelem. Akkor Ő még egyetemista volt, utána nehezen talált állást, ezért csak egy éve döntöttünk úgy, hogy összeköltözünk, itt kezdődtek a problémák. Az eltelt egy évben kiderült, hogy rendkívül kényelmes és lusta, amikor csak teheti, alszik 10-ig, 11-ig. 5-kor ér haza munkából, napi szinten majdnem az első mozdulata, hogy bekapcsolja a számítógépet és ottfelejti magát. játszik, böngész, olvas, sokszor hajnali 2-3 óráig. Szombatonként 10-15 óráig haverokkal közös szerepjáték van. Közben én is dolgozom, váltott műszakban, 12 órában egy kórházban. Túlórázom, hogy jussunk egyről a kettőre, foglalkozom a gyerekekkel, és megcsinálom a házimunkát. Egyre fáradtabb vagyok. Egyre többet veszekszem vele. Hogy miért gépezik ennyit, miért nem tölt velem több időt, miért nem segít otthon stb. Házisárkánynak érzem magam és hatalmas kudarcnak azt, hogy mindig ugyanazokat a köröket futjuk a viták alkalmával, mégsem változik semmi. Amikor együtt töltünk egy kis időt, akkor minden szép és jó, de már azt is "jutalomnak" és "kegynek" érzem. Sajnos, függő az világosan látszik, de ezt nem hajlandó beismerni. Aggódom a kapcsolatunkért, az nem lehet, hogy a gépezés miatt tönkre menjen. Azt mondja, nem látja a vágyat a szememben, én azt mondom, hogy én meg csak a hátát látom, a szemét nem. Azt állítja, a problémák elől menekül a gép elé, én erre azt mondom, gyáva, mert nem megoldani akarja azokat. Úgy érzem, lett egy harmadik gyerekem, és róla is gondoskodhatok. Mostanában sokat gondolkodom, mit és hol rontottam el, Szerintetek mit tegyek, hogyan hozzuk helyre a kapcsolaot?
2013. júl. 28. 02:17
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, kapcsolatot
2013. júl. 28. 02:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne magadat okold. Nyilván mindig ilyen volt. Nem ma kezdte... Ez nem egy személyes feladat helyrehozni, ha ő nme partner benne, akkor nins miről beszélni. Mondd meg neki hogy lépjen valamilyen irányba mert ez így nem jó. Minden tisztelet neked hogy eddig is kibírtad.:/
2013. júl. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sehogy. Az ilyen nem fog soha megváltozni.

Csak az idődet vesztegeted.


Ezt a harmadik gyerek gondot én is ismerem, csak a gyerekeim saját apjával. Rúgd ki, nyugodtabb lesz az életed!

Van az a kapcsolat, amiért érdemes küzdeni, ez nem az.

2013. júl. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#utolsó

..és te ezt leszűrted pár mondatból, gratulálok, felnőtt, érett gondolkodású nő lehetsz - nem csodálom, hogy a férjed olyan veled, amilyen.


--


Játsszatok közösen - meglepődnél, hogy mennyivel tartalmasabbnak fogod érezni, mint külső szemlélőként -, és ezt a gyáva dolgot ne erőltesd, még ha így is van, valószínűleg csak még több veszekedést szül.

2013. júl. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
04:45 hány éves vagy, 15? Amíg ők közösen játszanak, addig ki fog dolgozni, ki vigyáz a gyerekekre, ki főz, ki takarít, ki vasal..? Okos tanácsot adtál, látszik, hogy nagyon nagy élettapasztalatod van.
2013. júl. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pasi csak pót anyukát kereset aki fizeti a költségek felét, mosa a ruháját, reggelire kávét főz...
2013. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4: Onnan tudom, hogy évekig küzdöttem ugyanezzel. Ha a másik nem hajlandó észrevenni, hogy közös a felelősség, közös a munka, hanem csak azt nézi, hogy neki jár a szórakozás, a másik meg csak húzza az igát, akkor ott nincs mit javítani.

Amúgy a válás után utólag azt mondta a volt férjem, hogy már belátja, hogy nekem volt igazam és sajnálja... és nekem erőszakosabbnak kellett volna lennem.


Közös játék? Nagyon könnyű mondani, de ha a munka után a gyerek enni kér, másnap tiszta ruha kell, a mosogató meg tele van, akkor nem lehet leülni játszadozni. Ellenben ha ketten gyorsan elvégeznék a házimunkát, akkor utána mind a kettő ki tudna kapcsolódni.

2013. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elvált nőként, két gyermekkel talált rám a mindent elsöprő szerelem."

"Úgy érzem, lett egy harmadik gyerekem, és róla is gondoskodhatok."


Az elet ugyanolyan, csak a szereplok valtoznak.

2013. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!