Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névről meglehet mondani?

Névről meglehet mondani?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés :) Nem kell negatív hozzá szólás ! :)

Pl. Volt Lakatos és Agócs vezetéknevű rokonom, így meglehet mondani,hogy milyen cigány lehetett? Oláh,magyar vagy valami? vagy általában az ilyen vezetéknevű cigányok milyen csoportba tartoznak?



2013. júl. 29. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném mert az Oláh cigány miért ne lehetne együtt egy más fajta cigánnyal?

Illetve nekem van Agócs ismerősöm, ő nem cigány

2013. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több Oláh nevü ismerösöm van, egyik sem cigány.
2013. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen vezetéknevű EMBEREK egyáltalán nem biztos, hogy cigányok. Három Lakatost is ismertem, egyiknek sem volt semmi köze a cigányokhoz. Sőt: a harmadik ősi erdélyi magyar család tagja volt. Cigányt hírből sem ismert.


Névről nem lehet megmondani semmit előre, és külsőből sem, sőt felületesen ismerve sem. De buta emberek számára kiváló dobozolási lehetőség.

2013. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
off: harmadik, az emberek szót minek írtad nagybetűvel?
2013. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Lakatos tipikus roma név,de kivétel lehet.Szerintem csak név alapján nem lehet megítélni a származást. Az én apai dédanyám Dóró,arra is azt mondták,roma név. De nem az számít,hogy hívnak,minek születtél,hanem hogyan viselkedsz,milyen ember vagy.De igazából ha komolyan utána akarsz nézni a származásodnak,szerintem ahhoz családfakutatás kell.
2013. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben , köszi a válaszokat ;)

És mind két rokonom cigány volt.... :)

2013. júl. 29. 21:43
 7/7 anonim válasza:

Az oláh szó a 19. századi megfelője a mai románnak.

Lakatos egy jó szakmával volt, ha valaki azt művelte nyílván ezt választotta a vezetéknévre kötelezésnél.

2018. szept. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!