Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Heló. Megtudná nekem valaki...

Heló. Megtudná nekem valaki mondani, hogy grillszénnel és plusz levegő fújatásával meglehet-e olvasztani az alumíniumot (öntészethez)?

Figyelt kérdés
öntészet, alumínium, grillszén

2013. febr. 23. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Probléma nélkül. Még fával is könnyedén meg lehet olvasztani, pluszlevegő nélkül is. Csak az ugye füstöl, kormol, amit a faszén nem tesz.
2013. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ahogy írják, fa felett is meg tudod simán olvasztani... az Al ~660°C-on olvad, a fa meg 800-1100°C-on ég, szóval sima ügy... azt megkérdezhetem, hogy milyen formába szeretnéd önteni??
2013. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meglehet olvasztani sima forrasztópalackkal is,az öntése már macerásabb,merd adalég anyagok kellenek hozzá,meg olyan körülmények is hogy ne legyen porózusos,magyarul nem lessz szép amit otthon öntesz ki csak úgy ,de azért egy próbát megér.Amire vigyázz,mikor folyik gőzőket ereszt ki,na azt ne lélegezd be!

Esteleg szerszámot akarsz belőle csinálni?mert adhatok még tippeket hogy mit hogy vagy esetleg hol érdemes csináltatni.

2013. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annak örülnék ha tudnál segíteni. Igazából az a helyzet yutube-on láttam, hogy ezt hogyan csinálják házilag és eléggé felkeltette az érdeklődésem és gondoltam én miért ne csinálhatnék ilyet. Azt megtudnád mondani, hogy miből érdemes a sablon csinálni, mert amit én néztem ott kvarc homokból csinálták, de ilyet nem tudok beszerezni, én arra gondoltam,hogy agyagból csinálom a mintát szerinted jó lenne?
2013. febr. 24. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem az alu öntésben tudok segíteni,abban ha esetleg vasból szeretnéd kimunkálni azt a nemtudom mit amit ki szeretnél önteni.Lehet hogy amit akarsz azt bronzból és rézből is kitudod önteni,választás van bőven.

[link]

[link]

Esetleg a yutube.com-on található videókhoz lehet a kommenteknél is van pluszba leírás.

2013. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!