Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita az idős családtag gondozá...

Vita az idős családtag gondozása miatt: szerintetek kinek van igaza? Nekünk kellene engedni?

Figyelt kérdés

Anyósom anyukájáról van szó. Elég idős, egyedül nem tudja ellátni magát. Az elmúlt 2 évben én gondoztam, főztem rá, kétnaponta mentem, elintéztem a számlákat, figyeltem a gyógyszerekre, takarítottam, mostam stb.


De most megyek vissza dolgozni, munka, háztartás és 3 gyerek mellett erre nem lesz időm. Beszéltünk az önkormányzattal, heti 2x mennek segíteni mi pedig hetente, kéthetente hétvégén.


A gond az étellel van. Rendelni kell neki. Anyósom szerint ezt is nekünk kéne intézni és fizetni, mert mi jobban állunk anyagilag és egyébként is eddig is mi csináltuk. Még azt is a fejemhez vágta, hogy egy szavam ne legyen, mert a fia évek óta eltart, ez a minimum amit megtehetek cserébe.


Ti mit gondoltok? Engedjünk neki és intézzük ezt is mi?


2013. júl. 30. 13:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem anyósod segítette eddig is? Szép gesztus ez tőletek egyébként, de nem konkrétan a Te feladatod (lenne).
2013. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha a fia tart el (azaz a férjed keres), akkor ezt végül is neki kell lerendeznie az anyjával. Én a helyedben rájuk bíznám. Férjed egyébként egyke? Vagy miért a ti családotok az egyetlen, aki szóba jön? Az "egyébként eddig is ti csináltátok" elég rossz érv az anyósod részéről. Pont ezért inkább megköszönnie kellene, és megoldani másképp, ha nektek nem jó.
2013. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Tőled ez egy szép gesztus, anyósodnak viszont kötelessége lenne az anyukája gondozása, ez nem vita tárgya. Ha úgy érzed belefér persze segíthetsz rajta, de nem a Te feladatod.
2013. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Ha megtehetitek gond nélkül, akkor szerintem fogösszeszorítva oldjátok meg. Lehet az én hibám, de én nem szeretek így "cigánykodni" hogy kinek a dolga! Szegény nénike... Most csak Őt nézd, ne az anyóst!
2013. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Úgy tartott el, hogy otthon voltam a gyerekekkel. Max gyed-et kaptam, most pedig kb annyi lesz a fizum mint a férjemnek.


Eddig azért én csináltam, mert mindenki más dolgozott. De most én is dolgozni fogok, nem lesz rá időm sajnos.

2013. júl. 30. 14:08
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem "bosszúból" nem akarok vele foglalkozni, csak már nem lesz rá időm!!!!


Férjem szerint is mostantól az anyjának is részt kéne vennie ebben, ettől még mi nem látogatnánk kevesebbet.


De anyósom egyedül él, napi 6 órát dolgozik.

Nekem ott a 3 gyerek, 8-9 órát dolgozok.

2013. júl. 30. 14:11
 7/22 anonim válasza:
100%

Szerintem ne, ő az anyósod anyja, neki kéne gondoskodnia róla és nem neked.

Az én családomban is hasonló a helyzet, dédim nővére 95 éves a férje már régen meghalt, gyereke pedig nincsen. Anyukám látja őt el. Takarít nála, mos rá, segít neki fürdeni, bevásárol helyette és befizeti a számlákat(a néni pénzéből). Egy ételszállítótól rendeltünk ételt hétköznapokon azt eszi, és ő fizet érte. Hétvégente mi viszünk neki enni, természetesen ezért nem kell fizetnie.

2013. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
6 óra munka után anyósodnak lesz ideje anyósodnak ápolnia az anyukáját. Egyszerűen nem akar ezzel a dologgal foglalkoni, pláne nem költeni is. Szerintem először a férjed beszéljen az anyjával, határozottan, utána majd látjátok, de ez nem lesz sajnos egy egyszerű menet:(
2013. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te anyukád. De ha az anyósodnak lenne is igaza abban, hogy ez jár az eltartásért (bár nem ő tartott el, hanem a férjed, de legyünk nagyvonalúak), mondhatod, hogy eddig meg is tetted, amit meg kellett, de most már eltartod magad, tehát nem vagy köteles a gyerekeiden kívül senkit gondozni.
2013. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok lett az anyósod szó, elnézést!
2013. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!