Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az adókártya névváltoztatás...

Az adókártya névváltoztatás után, miután igényeltem kb mikor érkezik meg?

Figyelt kérdés
Azt mondták postán kapo. Nálatok hogy volt?

2013. aug. 1. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a gyereknek igényeltük, az ügyintéző hölgy állítása szerint alapanyaghiány miatt legkorábban decemberben várható.
2013. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A lányomnak a születéséről (= igénylés) 1 év+2 hét telt el, mire megérkezett. Ne várd hamar. De igényléskor adnak egy A4 méretű igazolást az adószámodról a NAV-ban, azt tudod addig használni.
2013. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem adtak semmilyen igazolást.

Lehet hogy névváltoztatáskor másképp van?

Egyébként lehet hogy én nem tudom átvenni , mert elköltözöm.

2013. aug. 1. 16:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is névváltoztatás miatt kértem tavaly júniusban újat. Kb. két héttel az igénylés után kaptam egy A/4-es formátumú valamit, azóta semmi. Alapanyaghiány...
2013. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Alapanyaghiány? Én úgy tudom , hogy az okmányirodától szereznek be adatokat.
2013. aug. 1. 18:24
 6/11 málna_ ***** válasza:

Én tavaly júniusban igényeltem, az esküvőnk után. 2 hete jött meg...

Közben én is elköltöztem, új lakcímem lett, de szó nélkül ide postázták. A NAV látja úgyis az aktuális címedet,majd oda küldik.

2013. aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem jól tudod, a kártyatest hiánya okozza a csúszást...(megsúgták)
2013. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elindítottad már a kártyacserét? Mert akkor kell, hogy kapjál igazolást, hiszen anélkül hogy tudnád bizonyítani, hogy mi az adószámod?

És igen, a maga a műanyag kártya a hiányzó. Meg is lepődtem, hogy már olyat küldtek, mint a személyi igazolvány, nem a korábbi papír alapút.

2013. aug. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én oda adtam az előző adkártyámat.
2013. aug. 2. 11:39
 10/11 anonim ***** válasza:

8.vagyok: nálunk a gyereknek volt névváltoztatása, ott leadtuk a régi kártyát, kitöltöttük a nyomtatványt a változásról, adtak egy igazolást az adószámról. Aztán sokkal később (hónapok múlva) jött postán az új. Ha nincs igazolásod, akkor érdemes lenne kérni egyet.

Házasság miatt változott a neved vagy más módosítás volt? (Én jelenleg is az eredeti lánykori adókártyámat használom pl, de én csak -né lettem elé, így simán elfogadják.)

2013. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!