Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás után írjátok...

Névváltoztatás után írjátok le mindent hogy milyen igazolványokat, iratokat kell lecserélni?

Figyelt kérdés
Az anyakönyvezető azt mondta hogy mostmár költhet az igazolványaira , irataira. Pedig eddig nem is költöttem sokat: anyakönyvi kivonat-2000 ft , személyi:1500 ft , lakcím: 500 ft , adókártya: 0 ft. Nem tudom , hogy miért mondta hogy drága lesz , pedg nekem eddig csak ennyi jutott eszembe.

2013. aug. 1. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
jogsi? tb kártya? útlevél?
2013. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

TAJ-kártya, mondjuk ez is ingyenes. Illetve jogsi, ha van, az ha minden igaz 4000 Ft.


Azért ha összeadod ez így 8000, az már nem olyan kevés.

2013. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Tb kártyán nincs rajta a második nevem se a bankkártyámon.

Jogosítványom nincs. 18 éves vagyok , és ezért túl sok iratom sincs.

2013. aug. 1. 18:35
 4/8 A kérdező kommentje:
És útlevelem sincs.
2013. aug. 1. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:
+az illeték?! :)
2013. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont ezért kell kicserélni, hogy rajta legyen a második neved :)
2013. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem már nincs második nevem , átírták a rendszerben is.

És az anyakönyv vezető az igazolványaimra mondta hogy sokba lesz , pedig már mindent megcsináltam , és csak 2000 ft-ot fizettem. Ezért jó ilyenkor nevet változtatni , mert nem kerül sokba.

2013. aug. 2. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt vedd még figyelembe, hogy bizonyos helyeken be kell jelenteni, hogyha megváltozik a személyi igazolvány számod.

Páromnak voltak ebből gondjai mikor el akarta hozni a telefonszámát a Vodafone-tól.

Illetve bankszámla vezető banknál is lehet be kell jelenteni a személyigazolvány cserét.

2013. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!