Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal családosok, hogy megy...

Fiatal családosok, hogy megy egy napotok amikor a párotok otthon van? Segît a házimunkában? Vagy gyereknevelésben? Kiváncsi lennék egy napotokra.

Figyelt kérdés
Nàlunk egy 8 hônapos pici van.Írjàtok le egy napotokat! :)
2013. aug. 3. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de én ismerek olyan embert, aki inkább túlórázik, csak ne kelljen pelenkát cserélnie. Van egy nagyobb 8 éves gyereke, de fogalma sincs hogy mit tegyen vele. Mindig mindent az anyuka csinált, nem képes neki még egy pohár üdítőt sem önteni. Egyszerűen fél a szituációtól, hogy kettesben marad a saját gyerekével, mert lehet egy olyan helyzet amit nem tud kezelni. Gondolom ugyan ez lesz a picivel is. A házimunka annyi hogy néha segít zöldséget pucolni.
2013. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos sokáig dolgozik nehéz munkát, mezőgazdaságban hétfőtől vasárnapig napi 12 órát. (4-16) Hiába az egyik vezető ott, neki is kell azt a munkát is csinálni, mint egy napszámosnak, pihenőnek 2 hetente van neki 5 nap egymás után.

Ebéd mindig van délután fél 4 körülre szoktam megcsinálni, hogy friss legyen mire hazaér, vagy pedig előkészülök a tegnapi ebéddel, ha eltartható kaja van. Hiába fáradt mindig szokott segíteni mindenben, bár házimunka nem nagyon van. 45 nm-es a lakásunk, porszívózni hetente 1x szoktam kb. 15 perc alatt meg van a két szoba. Sepregetés napi 1x a konyhában, előszobában kb 5 perc, felmosás szintén 5 perc. Kaját csak én csinálom, mosogatnivaló sincs sok sosem, fürdőszoba, wc nagytakarítás hetente 2x kb 20 perc alkalmanként, mosni a mosogép mos. Szóval ez nulla munka, nem kell bele segítség. Gyereknevelésben segít, ha szabadnapos, szívesen vigyáz rá, ha dolgom van valamerre a városban, megeteti, pelenkázza, játszik vele, de persze mindezeket akkor is, ha én is otthon vagyok. Nem hanyagol el minket. Együtt is szoktunk sokat este felé sétálni. Az 5 napos szabadságokon szoktunk rokonokat látogatni, elmenni erre-arra hármasban. :) Szerintem átlagos család vagyunk.

2013. aug. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

2#

Olyan szívesen bemásolnám a válaszodat egy másik kérdésbe, ahol a nő azt kérdezte, hogyan lehet a munkát megosztani a panelban a férjével, pedig gyerekük sincsen. Én voltam minden, mert mertem azt mondani, hogy az igazán nem nagy feladat egyedül sem.

Középkorúak vagyunk (37,39 évesek), de nem fiatal házasok. Kertes házban élünk, minden benti munka az enyém, minden kinti a férjemé. Persze a benti barkácsmelók is az ő reszortja. Amíg kicsi volt a fiunk, akkor is segített, munka után Ő foglakozott addig a gyerekkel, amíg én rendbe tettem a házat.Pelenkázni is pelenkázta, de igazából nem hárult rá sok feladat, mert elláttam magam mindent. Nagyon fontos a jó szervezés, ha az megy, akkor minden simán zajlik.Ha szabad napos volt, akkor inkább mindig mentünk, és megyünk is valamerre, kihasználjuk a napokat, amiket együtt tölthetünk, most már inkább kettesben, mint hármasban, mert a fiunk már kamasz.

2013. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 37, 39 az nem középkorú még, te :D
2013. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A jó házasság titka a külön háztartás.

:)

2013. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"hogy megy egy napotok amikor a párotok otthon van"


Ööööö.. nincs mindig otthon? Együtt laktok vagy nem?

2013. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!