Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves férfi vagyok. Anyám...

30 éves férfi vagyok. Anyám 16 éves koromól 25 éves koromig egyfolytában cseszegetett minden létező dolgogért. Igaz már nem otthon élek de úgy érzem még manapság is érzem annak hatását. Érdemes lenne pszichologúshoz fordulni?

Figyelt kérdés
Anyám egy szarkasztikus besavanyodott ember volt mindig is,minden létező dolgoért le lettem cseszve.Legyen az egy apróság,volt olyan nap hogy pl haza jött munkából egész estik nyomatta a hülyeséeit,persze engem betalálva mindig.Sajnos 25 éves koromba tudtam elköltözni otthonról,de a mai napig érzem romboló személyiségének hatását.Ez meglátszik a párkapcsolatomon és bárhol,ami a hiényzó önbizalmamba nyilvánul meg többynire.Hasznos tagja vagyok a térsadalomnak,hobbim van,több nyelven beszélek stb.Most is van párkapcsolatom de bizalmatlan vagyok és ez tudom hogy az önbizalom hiényomnak köszönhető ami a földig volt tipórva annó.Hogy tudnék ezen változtatni?Akár hányszor eszembe ju,mérhetetlen gyülőlet lesz urrá rajtam.Mivel segythetnék magamon?
2013. júl. 21. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Én 13 éves fiú vagyok, apám ugyan ez, anyámnak is ez volt az anyjával. Ő magába fojtotta (ahogy te is) és nagyon ideges volt a dolgok miatt, amíg nem hallotta másoktól, hogy ő igazából egy nagyon jó ember etc.. nekem ugyan ez, ismerőseim minden féle dologért megdícsérnek (tényleg ügyes vagyok pár dologban ^^) és ez nagyon jó érzést kelt és építi az önbizalmad. Csináld azt amit jó vagy és a sok elismerés segíteni fog. ;)
2013. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

ma vmiféle antifeminsta kamukérdések sora van terítéken.

nyilván pár pasi ma kapta meg a válásról szóló szóbeli fenyegetést a feleségétől...

2013. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

előző, ne marhulj már, hol írta a kérdező, hogy az anyja feminista?


kedves kérdező, a gyerekkori traumák meghatározóak lehetnek az egész életre, ha nem sikerül feldolgozni őket, tényleg javasolt lehet pszichológussal beszélgetni párszor, ő segíthet. sok sikert!

2013. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hasonló cipőben járok:S gyerekként - (mikor anyán minden áldott nap elhitette velem, hogy egy szardarab vagyok(bocs)) - ugyanezt éreztem; a megoldásra én se jöttem rá, ugyanúgy megtörve érzem magam az élet minden terüldtén, ez egy olyan dolog amit az idő sosem gyógyít be igazán - bár voltak napjaim amikor erősebbnek éreztem magam, mindhiába...a pszichológus megér egy próbát(ha az anyagiak is engedik, mindenképpen!! látogasd meg) engem is érdekel a válasz, illetve 1-2 tanács, köszi előre is; üdv.
2013. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, de nem pszichológushoz, hanem egy jó pszichiáterhez, aki pszichoanalitikus képzést is kapott. Soha nem késő változtatni és változni.
2013. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Pszichiátriára NE menj, ha nem akarsz gyógyszert szedni. Az előttem válaszolónak üzenném, hogy a pszichoanalízis a pszichoterápia egy fajtája, és egy pszichológus/pszichoterapeuta is tanulhatott ilyet. Kedves kérdező, anyai ágon a család szinte minden tagja azzal cseszte el az életét, hogy magába fojtotta a sérelmeit, és továbbadta azt a gyerekének, amivel őt a szülei lelkileg tönkretették. Tedd meg magadért, hogy elmész pszichológushoz, és megdolgozod a problémáidat.:)

/Egy nő, aki hasonló problémákkal jár terápiára/

2013. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ne nagyon járj haza...én külföldön vagyok, évente egyszer megyek, két hétre, de saját lakás be van tervezve otthonra, hogy ne a szülői házba kelljen.nekem anyám,és mostohaapám volt ilyen, egész életemben cseszegettek, meg a tesómat is, mindenért. hogy miért nem lettem házitündér (hogy a legjobb tanuló voltam, nem számított), hogy bezzeg a x. y, és akkor jött minden, amiben én nem voltam jó. amiben jó voltam, sose lett megemlítve. s ez van most is, hogy bezzeg a szomszéd gyereke kétévesen úgy szeret dolgozni (nálunk az volt a módi, hogy letöröm a kezed, ha elejted, rosszul csinálod, semmirekellő vagy, lusta vagy, trehány vagy, stb. ha mosogattam, akkor unott arccal csinálom, ha leguggoltam leejtett dologért, miért nem hajolok, ha valamit megcsináltunk, akkor azért, mert unalmunkban mentünk boltba, pl. mindig minden baj volt, s azt hiszed most felfogják? )38 vagyok lassan...) nem értik, mindenfélére fogják, hogy á, nem is volt olyan nagy ügy, meg hogy "mert az ő szüleiknek se volt türelmük", stb. stb. ez sose fog elmúlni teljesen, s ebből csak úgy lehet kilépni, ha minél kevesebbet érintkezel velük, s elengeded a füled mellett a dolgokat, ha még mindig mondják.
2013. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj el egy "Belső gyermek" tréningre! Ez pont arra világít rá milyen sérelmek értek téged gyerekkorodban, és technikákat ad a kezedbe, hogy fel tudd dolgozni. Valamint olvasd el nagyon figyelmesen a "Susan Forward Mérgező szülők" c. könyvet. Mindenképp kérj segítséget, mert egyedül már nem tudsz kilábalni ebből a dologból.
2013. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvass!

A Mérgező szülők c. könyvet például.

És menj kineziológushoz!

Nem tudtam privátot írni Neked.

2013. dec. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is, csak apám viszonyult így hozzám, ahogyan hozzád a te édesanyád. Én soha nem voltam képes őt emiatt őt szeretni, nem hiányzott soha, ha nem láttam és most egyenesen megkönnyebbültnek érzem magam, hogy már nem kell hozzá járnom. Látni sem bírom, sokkal jobban vagyok nélküle. Férfiakban is messziről kiszúrom és elkerülöm ezt a típust mint amilyen az apám.


28 N

2014. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!