Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki ennyire odafigyel a...

Mindenki ennyire odafigyel a spórolásra?

Figyelt kérdés

Nekem enyhén szólva túlzásnak tűnik sok minden innen.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2009. okt. 27. 12:46
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%

ha lenne miből,akkor nem sporolnék

de muszáj kevesebbet költeni

megveszem a napi energiaitalom,fűtök rendesen,de nem veszek drága ruhákat,nincs százezeres telefonom,laptopom és ilyenek

de ha megkivánok valamit,akkor megveszem

2009. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem mindenki, de van, ahol muszáj, mert máshogy nem megy. Vannak olyanok is, akik felkapják a vizet a spórolás szükségessége miatt és lelépnek a családjuktól. Olyanok is vannak, akik képtelenek spórolni, amint pénzhez jutnak, elköltik, nem tudatosul bennük, hogy cirka 30 napból áll egy hónap, aztán élősködnek máson, vagy nyomorognak. Azok, akik ide írták a saját módszereiket, nyilván nem hazudnak, vagy, ha hozzá is tesznek egy-két dolgot a módszereikhez, a kérdezőnek szánják ötletül. Szerintem.

Ha csak egy mondattal válaszolnék: Mivel nem vagyunk egyformák, nem mindenki figyel oda ennyire, van, akinek nem is muszáj.

2009. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Van,ahol muszáj spórolni...
2009. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Addi örülj. Muszájból spórolunk.

Bár én már amunkahelyen is lejjebb vettem a bojlert és oltogtaom le a villanyt. A csapot meg mindig elzártuk. Jólesik, hogy nem pazarlok.

Most már oda jutottam, hogy még a munkahelyi telefont is rövidrefogom, és felveszem a földről a leesett gémkapcsot. Minek pazarolni? Ebben is van élvezet.

2009. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem túlzás, ha az ember rászorul (én pl. igen)

12:40-ből sokat lehet tanulni

2009. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk is muszáj odafigyelni a spórolásra, bár ne így lenne...de másképp nem jutunk egyről a kettőre.
2009. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
67%

Én nem. Nem azért, mert olyan sok elszórni való van, hanem azért, mert nekem nem éri meg, hogy össze-vissza rohangáljak a városban, mert egy valami valahol akciós, vagy máshol húsz forinttal olcsóbb. Sok kicsi sokra megy, de nem érek rá négy-öt homlokegyenest ellenkező irányban lévő üzletbe elmenni, főleg a csodás tömegközlekedéssel. Kocsival meg azért nem lenne értelme, mert ha kimennék a prérire a három utcányi bolt helyett, mert a prérin lévőben épp akciós az alma, akkor az alma különbözetét kipufogná a kocsi.

A villany, meg víz meg ilyenek meg természtes nekem, ennél jobban már nem fogok semmit ki/lekapcsolni elzárni, mert nem vaklálhatok a sötétben. Szóval egy csomó tippet meg ilyeneket olvasok, hogy mozi helyett dvd, meg otthon szedjem a szemöldököm, fessem a hajam, zárjam el a vizet fogmosáskor, csináljak pizzatésztát, régi ruha jó portörlőnek, ecettel lehet takarítani stb. de szerintem ez nem is spórolás, vagy nem tudom, mert én szerintem nem spórolok és mégis így csinálok mindent.. Én úgy tudtam ez normális. Vagy elvagyok tévedve?

2009. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég baj, hogy mindenkinek ennyire kell spórolnia. Lehet, hogy Neked az túlzásnak tűnik, mert nem vagy rászorulva, de másnak csak ez a megoldás.
2009. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
94%

Az,hogy ez még kérdés, elég meglepö: mi már régen külföldön élünk és ott EZ A NORMÁLIS, az "annyiara gazdag nyugatiak" ezt már régóta igy csinálják, és ezért van több pénzük, mert kevesebbet költenek el.

Itt ha valak kidobja a másnaps kenyeret, arra úgy néznek, mint a bünözöre, a lakkásokban 20 fokot tartanak nappal, éjjel max. 16-ot, de nem ujjatlan trikóban rohangálnak otthon, hanem pulóverben, nadrágban.

Magyarországon mindenki sir, hogy nincs pénze, de hogy kicsit odafogyelne ilyenre, az még - mint a kérdésböl is látszik - sokaknak elképzelhetetlen, és azt nagyon szomorúnak tartom.

2009. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
59%
Ha az ember nincs benne, lehet, nem tudja milyen az, amikor nélkülözni kell. Mi is napról-napra élünk, félretenni semmit nem tudunk, egy-két "luxust" engedünk meg magunknak (a férjem dohányzik, én pedig imádom a csokit). Illetve a 17 hónapos lányunkon nem spórolunk, neki a jó minőségű kaját veszem meg, mondjuk pelenkából már az olcsót, mert szerintem nincs különbség az olcsó és a drága között. De a pénzünk gyakorlatilag mindig elmegy minden hónapban majdnem az utolsó fillérig. Ez van. Tudom, hogy tőlünk sokkal-sokkal nehezebb helyzetben is vannak emberek nagyon sokan, úgyhogy azt kell mondjam, sajnos nekem nem tűnik túlzásnak, amit belinkeltél!
2009. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!