Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem erzem annak a sulyat,...

Nem erzem annak a sulyat, hogy 18eves vagyok . Kesobb lehet ebbol gond?

Figyelt kérdés
Most nem arra celzok,hogy annyira gyerek vagyok , hanem valahogy nem erzem , azt ,hogy telik az ido, mulnak az evek , valahol meg mindig ugy erzem 15 eves vagyok .Persze, a legtobb dologban maskent gondolkodom , megvaltozott a velemenyem , de megsem erzem .Mindigis erettebb voltam a koromhoz, lehet most itt megallok es ezzel ennyi? Vagy csak szimplan nem akarok megoregedni majd es azert ?
2009. okt. 27. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális, úgyhogy nyugi. A legtöbben azt hisszük, hogy huh ha majd 18 évesek leszünk akkor jaj de felnőttek vagyunk. Aztán mikor betöltjük rá döbbenük,higy mégsem.:) Ennyi, ezért érzed magad kicsit fiatalabbnak.
2009. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igazból azt bírom, hogy beírja mindenki egósan, hogy "én érettebb vagyok a koromhoz képest"
2009. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem egosan irtam , az voltam de mostmar nem , mostmar mintha a tobbiek erettebbek lennenek nalam.
2009. okt. 27. 16:41
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

dehogy állsz meg ne félj,

Énis azt hittem hogy 18 évesen nem telik az idő, még 22 és 24 26 évesen is. Majd eljött a 27. szülinapom. Azóta úgy érzem öreg vagyok :D és hogy az elmúlt 10 év 10 perc alatt elmúlt :) és mi lesz majd ha 30 leszek.?vagy nekem előbb jött a válság...

Amúgy senki nem akar megöregedni, mármint legalábbis külsőre. Sokan örök fiatalok, de csak belül. Az idő elmegy sajnos, mi pedig öregszünk ha tetszik, ha nem :)

2009. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj, elvégre még nem vagy felnőtt, csak jogilag vagy nagykorú. Különben is hülyeség lenne..valaki tudja magáról, hogy még gyerek és eljön a bűvös 18. szülinap és onnantól kezdve mindenki felnőttként néz rá. Dehogy, ez nem így megy. Sokan azt mondják, hogy egy 18 évesnek már úgy kell viselkednie, mint egy felnőttnek, de ez hülyeség.
2009. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele a te korodban. Észre sem fogod venni és fel fogsz nőni agyilag is. (ezt nem bántóan akartam írni)Még 1-2 év és sok mindent teljesen másképpen látsz majd. :-)
2009. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, semmi baj nincs ezzel. Az egyik fiam a mai napig hazahoz hivatalos iratokat, hogy "Anya, alá kellene írni"

Közben 4-ed éves fizikushallgató, de mindig kimegy a fejéből hogy felnőtt kicsit, és már nem anyának hanem neki kell aláírnia:)Élvezd az életet és ne görcsölj. Hidd el, amikor szükséges lesz, akkor éretten fogsz gondolkodni, dönteni. Most még élvezd a "gyerek" létet és örülj neki, hogy teheted.

2009. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát basszus komolyan nem hiszem el!

Igenis lehet problémád! Például ha továbbtanulnál egyetemen, muszáj önállónak, kezdeményezőnek, bátornak lenned. Én sajnos nem voltam ilyen, rá is ment egy évem... nem azért, mert nem bírtam volna megtanulni, hanem mert képtelen voltam koordinálni a dolgokat. Ha dolgozni mész, akkor is ezer dologra oda kell figyelned és fejben tartanod (barátnőmtől most hajt be vagy 50000-t az apeh, mert ő nem tudta, hogy fizetnie kell valami egészségügyi dolgot. persze, mivel felnőtt és nem rágják a szájába)

sőt továbbmegyek, ha háztartást vezetsz, akkoris képben kell lenned: milyen kaja van otthon, milyen sorrendben kell megenni, hogy ne romoljon rád semmi, milyen számlákat kell épp befizetni, meg vezetni, hogy mit fizettél be, mert egyes szolgáltatók előszeretettel számláznak ki duplán dolgokat, satöbbi.

És ez még csak töredéke annak, amivel az elmúlt két évben találkoztam egyetem és albérletezés mellett.

Egyébként szociológusok vagy kik szerint manapság "divat az infantilizmus", ami sajnálatos, mert érett, gondolkodó emberekre volna most nagyon nagy szüksége a világnak.

2009. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
Ne hallgass az előzőre, dehogy baj:)
2009. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én se érzem magam 50 évesnek, pedig annyi van a személyimbe írva. Csak az a fránya tükör ne lenne ennyire öszinte.
2009. okt. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!