Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban az én hibám lenne?

Valóban az én hibám lenne?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, anyukámnak van egy barátnője, akivel általános iskolás koruktól kezdve legjobb barátnők. Neki van egy 13 éves lánya, akit ugye születésemtől fogva ismerek, a szüleink miatt sok időt töltöttünk együtt mindig is.(nyaralni is gyakran közösen mentünk.) A lány példaképének tekint, normális határokon belül.

Én 12-13 éves korom óta küzdök evészavarral, és körülbelül 1 durvult el a legjobban. Sosem beszéltem erről a lánynak. Egyszer náluk voltunk, különvonultunk, anyuék beszélgettek. Amikor visszamentünk hozzájuk, az ő anyukája, aki egyébként orvos, nem éppen nyugodt hangnemben elkezdte taglalni, hogy pszichiátriára fogok kerülni, honnan akarok még fogyni, mit látok a tükörben, hogy anya mesélte neki, hogy hetek óta napi 300 kcal alatt vagyok, és hamarosan meg fogok halni, ha nem kapok észhez.

Ez féléve volt. Tegnapelőtt Anya jól durva hangnem azt mondta, hogy remélem örülök, mert most hívott a barátnője, hogy a lánya pár hónapja nem hajlandó enni, és ez az én hibám.

De én tényleg sosem beszéltem neki erről, direkt ezért. Nyaraláskor is mindig kifejezetten ügyeltem, hogy ne tűnjön fel főleg neki, hogy alig eszem. És ha ez nem csak egy átmeneti állapot, akkor tönkretettem egy fiatal lány életét.

De most tényleg nem tudom, hogy mit csináljak. Hogy mit mondjak neki, ha legközelebb találkozunk. Mert nem tudok róla beszélni, mert fogalmam sincs, miért csinálom ezt az egészet, miért nem bírom abbahagyni, ha tudom, hogy tönkreteszem magam.

Annyira bűntudatom van most. Nem tudom mit tehetnék.

:(


2013. aug. 15. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, hogy anyukád hogy hibáztathat téged másvalaki döntése miatt. Ha bűnbaknak használnak, és bűntudatban élsz esetleg más miatt is, akkor ez is állhat az evészavarod mögött. Ha az én gyerekem lennél, örülnék, hogy még élsz, nem hogy még más miatt is gyötörjelek.

Vigyázz magadra, és hidd el, nem a te hibád!

2013. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem neked orvosi segítségre lenne szükséged. Anyukádnak már régen be kellett volna ezt látnia, és tenni kellett volna valamit az ügy érdekében.

A kérdésedre válaszolva, szerintem nem te vagy a hibás.

2013. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk tényleg nem normális dolog anorexiásnak lenni. Azon csodálkozom, hogy eddig nem kerestél fel egy orvost a problémáddal.

Hogy mit tehetnél a kislánnyal? Nos kezdésnek, hogy elmész vele a mekibe és jól bezabáljátok magatokat minden finomsággal, majd a végén egy adag fagyit is esztek. Majd szép lassan elmagyarázod neki, hogy egyáltalán nem vonzó egy csont sovány anorexiás lány, és ígéred elmész dokihoz, ha akar segíthet neked gyógyulni. Mondjuk egyen veled mindig..

Azt meg ne mond hogy neked elég napi 250-300 kcal.. Mert ez csak haleledel...

2013. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha lehet, menjél pszichológushoz, a szüleid helyében már rég elküldtelek volna.
2013. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy mesélheti azt ilyen nyugodtan anyukád, hogy ebbe bele fogsz halni? Ha az én lányom lennél, már régen megkerestem volna a probléma gyökerét és próbáltam volna megoldani. Biztosan nem nézném tétlenül, ahogyan leépülsz.

Egyébként pedig, ha tudod, hogy alapvetően tévúton jársz, hiszen a másik lányért aggódsz, ahogy írod, akkor miért teszed? Mi bajod van az élettel? Boldogtalan vagy?

2013. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!