Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaköltözöm apósomékhoz. Hogy...

Odaköltözöm apósomékhoz. Hogy viselkedjek?

Figyelt kérdés
Otthon megszoktam, hogy reggel egy pizsamában megyek ki kávét inni, hogy én fürdöm le elsőnek, sokáig kint vagyunk az udvaron. De gondolom ezt náluk nem lehet. Mire figyeljek?
2013. aug. 20. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Próbálj alkalmazkodni, aztán majd megszokod az új helyet.


U.i.: én azért azt nem ajánlanám hogy odaköltözz, az ilyesminek sosincs jó vége..

2013. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg a párod, mi a szokás náluk. Mikor mennek zuhanyozni, mikor nem kellene már mászkálni este. Illetve reggel inkább már felöltözve jelenj meg. Segíts a házi munkában, mosogass el olykor stb.
2013. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tetris ***** válasza:
81%

Ezeket miért ne lehetne ott is? Ha csak egy fürdőszoba van, akkor be kell osztani, hogy ki mikor menjen. De a többit szerintem ott is lehet.

Na jó, egy szál tangabugyiban nem kellene grasszálnod az

apósod előtt, az anyósod előtt pláne nem.

Legyél kedves, udvarias, előzékeny, és nem lesz semmi gáz.

2013. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A pizsamás kávézással szerintem semmi gond nincsen, ha van udvar, ott is addig vagy, amíg akarsz, de abban, hogy milyen sorrendben mentek a fürdőszobába, egyértelműen hozzájuk kell alkalmazkodnod. Vagy ha mindenáron elsőnek akarsz fürödni, legfeljebb felkelsz korábban, mint ahogyan ők szoktak.
2013. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Alkalmazkodj :) Én is laktam anyósékkal pár hónapot csak pár példámat leírom:

Szokásom reggel amikor kávézok, hogy idióta meséket nézek. Ezt mondjuk nem a nappaliban tettem, hanem a hálóban és utána természetesen a kávés bögrét levittem, elmosogattam magunk után azzal ami még a mosogatóban volt.

Kajálások után mindig mi mosogattunk a párommal.

Megkérdeztem anyóstól, hogy ha esetleg én hamarabb végzek munkába akkor nem-e zavarja ha megfőzök, összetakarítok, őt nem zavarta, de mondjuk anyukám allergiás rá ha nem Ő takarít vagy főz, mert az már nem olyan, akármilyen tökéletesen is csináljuk, úgy hogy kérdezz, mindig! Teljesen mindegy hogy mennyire jót akarsz, lehet hogy őket zavarni fogja. Természetesen ha főztem akkor mindig úgy hogy az egész családnak jusson (bár ez szerintem természetes), konyhát mindig úgy "adtam vissza" ahogy kaptam, tehát takaríts magad után össze szépen.

Természetesen egy szél tangába ne mászkálj a lakásba, ha fürdeni mész akkor a ruhádat vidd magaddal és lehetőleg igyekezz,főleg ha nagy a család. Hajad mindig takarítsd ki magad után a kádból.

Ja és az ékszereidet ne hagyd mindenhol ott :D Nekem legalábbis szokásom letenni, ahová éppen kéz alá esik. Emiatt sokszor szóltak, na nem ordítottak vagy valami, csak após szólt mindig hogy még egy "karácsonyfa csüngőt" ha széthagyok akkor elkezdi összegyűjteni a karácsonyfára őket és egybe kapom vissza :D

Nem baj ha sokáig kint vagytok, csak ne ordítsatok. Meg pl. a cigi csikkeket ne hagyjátok szét vagy a poharaitokat.

Idővel rutin lesz, de amíg nem addig is ne szégyelld tőlük megkérdezni, hogy nem-e zavarná őket amit csinálni szeretnél.

2013. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!