Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm apukája meghallt,...

A barátnőm apukája meghallt, kellene neki irnom 1 sms-t vagy majd a temetésen fejezzem ki részvétem?

Figyelt kérdés
Nem sok temetésen voltam még (szerencsére) és nem nagyon tudom mit illik...segitsetek..
2009. okt. 30. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor meghalt a nagymamám (aki szinte az anyukám volt) akkor jól esett, hogy írtak a barátaim. Álltalában azt írták, hogy: Nagyon sajnálom, részvétem, ha bármiben tudok segíteni szólj.
2009. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szerintem írj neki egy sms-t, biztos jól fog esni neki h gondoltál rá, és tudja, hogy mellette vagy. Örülni fog annak is, hogy ott leszel a temetésen. És nyugodtan öleld át ott, ez többet fog érni minden szónál. A barátnőm is ezt csinálta, mikor meghalt a nagybátyám, nagyon jól esett.
2009. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is írj neki! Ilyenkor minden kedves szó jól esik az embernek. Ha netán nem válaszolna rá, azért ne haragudj rá, lehet,hogy az még nem megy neki. Légy mellette a temetésen is, mondd meg neki, hogy szóljon, ha bármit tehetsz érte.
2009. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is írj most.
2009. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam nemrég én is, csak az én édesapám halt meg, hidd el, sokat segíthet a barátnődnek ha megmondod neki hogy ha kellesz mindig ottleszel neki. Hallgasd őt meg és hagyd hogy kisírja magát a válladon. Persze ha nem akar róla beszélni, akkor magadtól ne emlegesd. Nagyon jó, hogy elmész a temetésre, az én párom ezt nem tette meg... Egyszóval mindkettőt tedd azért meg.
2009. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikor nemrég az én apukám megahlt nekem is jól esett,hogy a barátaim szeretteim kifejezték az együtt érzésüket,írj neki nyugodtan.De csak 1 sms-t,és írd meg ha szüksége van rád bármikor fordulhat hozzád.A többit bízd rá,nem egyfprmán gyászolunk.Van aki a magányt szereti ilyenkor,másnak jól esik ha átölelik kisírhatja valaki vállán magát.

10,39-nek,bocs az offért,de nem ment el apukád temetésére a párod,jól értem???Ez számomra érthetetlen:O

2009. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10:39-es vagyok, és igen, nem jött el, pedig emlegettem neki hogy melyik nap lesz... Rá se kérdezett hogy esetleg eljöhetne-e... Szerintem ilyenkor illik a párunk mellett állni...
2009. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előszőr is részvétem:(

Végeredménybe nem rossz az sms-sem de ha én lennék hasonló helyzetben mint nemrég is voltam sokkal jobban esne ha lenne vki melettem.

De te tudod a sok válasz közül melyiket fogadod meg

2009. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jah még az előzőhőz hogy mondhatod neki nyugodtan hogy bármikor számithtsz ráá meg minden de ugyse ér semmit ez személyes tapasztalat ha ilyen közeli hozzátartozó hal meg nem szerettem volna magam körül senki se látni viszont még is jól esett volna ha vki vigasztal:(((( 19/F
2009. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is sablonos kicsit a "rám bármikor számíthatsz" üzenet... Sokkal jobban esne egy kicsit más... Ha szükséged van egy vállra, tudod hol találsz, nagyon sajnálom stb stb... Én sokkal jobban örülnék pl egy olyan üzenetnek, ami csak annyit tartalmaz, hogy "minden egyes nehéz pillanatban szorítom gondolatban a kezed". Ebből érezni fogja, hogy mellette állsz. Utána menj el a temetésre, öleld meg és mond el neki szóban hogy mennyire sajnálod, és hozzád bármikor fordulhat!! Én mondjuk a "csendes" gyász híve vagyok, jobban szeretek egyedül lenni pár napig, feldolgozni, és csak utána a barátok vállán sírni.


Viszont az egyik válaszolónak... Uram isten, én tuti már csak azért ájultam volna be temetésen, mert még a párom sem volt hajlandó eljönni. Amikor dédimet temettük, párom még meg is kérdezte, hogy szeretném-e ha eljönne, mivel nem ismerte, nem állt vele közeli kapcsolatban, és úgy éreztem beletörődtem annyira, hogy kibírjam egyedül, azt mondtam neki, nem szükséges, de ha ne adj isten szüleim temetéséről lenne szó, sosem tudnám megbocsátani neki, hogy nem jött el :( Ennyi érzés azért lehetne egy emberben! Nagyon sajnálom... és részvétem mindenkinek, aki a közelmúltban bármilyen hozzátartozóját is elvesztette!

2009. okt. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!