Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénteken temetjük a mostohaapá...

Pénteken temetjük a mostohaapámat. Itt vidéken az a szokás, hogy a gyerekek körbe járják a sírt. Viszont én nem vagyok itteni, nem voltam még olyan temetésen, ahol ezt kellett volna csinálni. Hogy kell ezt elképzelni? Szeretnék nem elrontani semmit.

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Én vidéki vagyok, de még ilyet nem hallottam . :)
2011. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
én is vidéki vagyok, és én sem :/
2011. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Merre van ez?

Mi Borsodban lakunk, egy kisközségben, de még ilyet én sem hallottam. Szabolcsban is voltam temetéseken, a Jászságban is, de egyik helyen sem volt ilyen.

2011. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma mondta a temetkezési vállalkozó, hogy ezt kell csinálni. És amikor a mostohaapám anyukáját temették, ott is körbe járták a gyerekek a sírt. Csak én nem voltam ott akkor, így nem tudom, milyen az.
2011. máj. 14. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Én sem hallottam ilyenről még. Viszont a nővérem elkísértem az ő apja temetésére (féltesók vagyunk), és összekevertek a másik tesómmal, aki nem tudott elmenni.

Odaállítottak engem is a sír mellé, mint a gyerekét... én tulajdonképpen nem is ismertem azt az embert, és hiába próbáltam kapálózni, ragaszkodtak ehhez. Nekem azért elég kínos volt, meg furcsa hogy fényképezkednek egy sírral, mint valami állatkertben...

2011. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pest megyében. (Tápiómente) Az pedig a Jászsághoz nagyon közel van... (Jászberény max 25 km.)
2011. máj. 14. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Én sem hallottam még soha ilyen szokást.
2011. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is a tápiómentén élek (Tápióság) de nem hallottam még ilyenről, valamit félre értettél!

Ha temetésre megyünk, akkor "körbe szoktuk járni" a sírokat, vagyis ha már ott vagyunk, viszünk virágot, vagy gyújtunk gyertyát a szeretteink sírjánál. Tehát körbe járunk, és felkeressük az összes rokon sírját.

Még az se lehet, hogy "körbe állják a sírt", mert a láb felőli oldalon szoktak állni a közeli rokonok, és a temetés végén ott fogadják a részvétnyilvánításokat.

A legjobb amit tanácsolhatok, hogy figyeld a többieket, és csináld amit ők!

2011. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aha, de nem gondolom, hogy félreértettem, mert még mondta is a nő, hogy az óra járásával megegyező irányba kell menni. Azt mondta, itt ez a szokás. És ráadásul nekem kell kezdeni, mert én vagyok a legidősebb. Egyébként még én sem hallottam ilyet. Hát... lesz, ami lesz...
2011. máj. 14. 22:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak annyit jelenthet, hogy a végén, amikor utoljára búcsúzik mindenki a halott-tól, földet dob a koporsóra, vagy virágot, akkor nem odaszalad mindenki mint a birkák, hanem egyenként, és ugye meghatározott irányból közelítitek meg a sírt és a másik irányba távoztok, hogy ne legyen kavargás a sír körül, nehogy belelökjetek még valakit! El ne kezdd körbejárkálni a sírt...
2011. máj. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!