Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szólnátok a férjeteknek?...

Ti szólnátok a férjeteknek? Jelenleg csak ö dolgozik, én itthon vagyok a gyerekekkel. Mindennap megveszi magának a doboz cigarettát ami itt nagyon drága, a sört, a csokit.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ö dolgozik meg érte de akkor is bánt ez a pazarlás. Èn nem veszek magamnak semmit, napi egy kávét iszom. Ennyi a luxus. Természetesen a gyerekeknek is megvesszük ami kell, de nem viszem túlzásba. Én szeretnék spórolni, de így hogyan?
2013. aug. 30. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy fizetésből nagyon spórolni nem lehet.

Keressétek meg hol lehet olcsón sört venni. Munka után egy sör vagy egy csoki nem a világ.

2013. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
A cigivel nem értek egyet csak, igen drága. De a sör és csoki belefér. Próbáld meg lebeszélni a cigiről, főleg ha kisebb gyerek is van a közelben nem tesz jót se neki se neked legkevésbé meg a gyereknek.
2013. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
otthon kell tölteni a cigit, nagyon sokat lehet vele spórolni.
2013. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Van egy mondás:

Aki nem dolgozik, az ne is egyék.


Szerinted meg aki dolgozik, az ne egyen??!

2013. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is ugyanez a problémám folyamatosan... És eléggé rossz néven is veszi, ha szólok érte. Plusz még a kis összejárások a haverokkal. Én meg azon agyalok, hogy melyik pelenkát vegyem meg, hogy jobban jöjjön ki. Elég gáz... Főleg, hogy előtte jobban kerestem, mint ő.

Én most próbálok éjjel meg délután dolgozni (könyvelés), és nem elárulni, hogy mennyit is kapok érte. De egy szép napon még az is lehet, hogy ez lesz a válóok.

2013. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

hmmm az, hogy a gyerekkel van otthon miért jelenti egyeseknek azt, hogy az illető soha egy gazszálat nem tett keresztbe, haszonleső, ingyenélő...


Még a Ptk is elismeri a háztartásban végzett munkát:


578/G. § (1) Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.

2013. aug. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Én értem a problémádat, mert nálunk is a cigaretta az ami nagyon drága. Nem tudom nálatok hol van az itt, mi Németországban élünk és a párom cigarettája minden nap 6€-ba kerül. Ki lehet számolni mennyi ez egy hónapban. Én is iszonyotosan soknak tartom és ez már igy megy évek óta. Hiába mondtam neki hogy milyen sokat lehetne spórolni ha legalább fele ennyit cigizne, de eddig nem volt hajlandó változtatni a szokásán. Ez olyan dolog amin csak ő tud változtatni, neki kell akarnia leszokni vagy csökkenteni ezeket a kiadásokat.
2013. aug. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ha nem tud leszokni, akkor töltse a cigit, azzal nagyon sokat lehet spórolni, és semmivel sem rosszabb minőségű, mint a drága dobozos.

sörből is vannak olcsóbbak, azoknak legalább az alkoholtartalmuk is alacsony :)

csoki. nos, ha sört iszik és csokit zabál, akkor bizony elég hamar szép kerek pocakja lesz, amit gondolom ő sem feltétlenül szeretne. hass a hiúságára, hátha meggyőzi.

2013. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem, ha ilyen anyagi helyzetben vagytok, akkor csináljatok még pár gyereket, úgy biztos egyszerűbb lesz.
2013. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Te most gyed-en vagy gyes-en vagy kérdező?
2013. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!