Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tettem azzal rosszat,...

Mennyire tettem azzal rosszat, hogy a menyemre rászóltam, hogy ne kiabáljon a kicsivel /főleg nálunk/ és ne erőltesse az ennivalót, ha már szinte öklöndözik tőle?

Figyelt kérdés
A hétvégén történt nálunk az eset,ami már többször is előfordult, ha nagyon szépen csak megkértük, kapta magát felugrott és azonnal hazarohant,de ugy becsapta az ajtót,alig tértünk magunkhoz.Arról nem is beszélve,hogy minket, a nagyszülőkről állandóan kritizál, mármint a személyünket, a viselkedésünket /pedig nem iszünk, nem dohányzunk, nagyon szépen harmónikus életet élünk már 40 éve/. Nem érzi magát családtagnak nálunk, pedig semmi kivételt nem teszünk vele, talán mondhatnánk azt is hogy ki van nagyon kimélve. A fiunk szavából kivéve, még ő várja el, hogy mi kérjünk bocsánatot tőle. Két éves a kis unokánk,de ugy kezeli, mintha már mindent ugy kellene tudnia,mint egy nagy gyermeknek.Mi lakótelepen élünk, soha nem veszekszünk, nagyon restelljük,hogy neki ilyen a viselkedése. Miért teheti ezt velünk, hol hibáztunk?

2013. szept. 2. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Simán anyós fóbiaja van....Semmit nem tehetsz.
2013. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Régen, a gyerek előtt, milyen kapcsolatotok volt?

Ezt úgy szoktam megfogalmazni, hogy amíg a lány csak a fiú barátnője, addig az anyósjelölt nem kedveli, szórakozik vele. Aztán lassan feleség és anya lesz, és az anyós csodálkozik, hogy a menye miért utálja.


Egyébként az helyes, hogy nem hagyjátok, hogy a gyerekkel kiabáljon. De lehet, nagyon fáradt. Fiatok segít neki eleget a gyerek gondozásánál?

2013. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mindkét nagyszülővel ugyanúgy viselkedik és beszól bárkinek!!!
2013. szept. 2. 16:31
 4/19 A kérdező kommentje:
Segitene, de teljesen ki van sajátitva a kicsi. Szinte minden házimunkával, bevásárlással,takaritással,mosogatással. De a kicsit csak egyedül ő akarja rendezni, még a játszóra sem akarja leengedni az édesapjával.
2013. szept. 2. 16:34
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Semmit nem tehetsz, a fiad egy buta lányt ismert meg. Én nem tudnám elképzelni, hogy egy olyan lányt vegyek el, aki ordítozik a gyerekkel. De akkor nem is csak a gyerekkel úgy látszik. De ez a fiadnak kéne, hogy leessen, de ha idegesítenek, küldd el őket. Az unokádnak pedig ti mutassátok meg a helyes utat, mert a szülei nem biztos, hogy fogják.
2013. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
szerintem a te házadban igazán nem baj, ha rászólsz, hogy ne ordibáljon mint a fába szorult féreg, ugyanakkor lehet, hogy a gyerek már napok óta mindenre fujjol és mindent az anyuka képébe köpköd...nem csodálkozom, ha ilyenkor bárkinek elszáll az agya. Esetleg fiaddal nincs vitában jelenleg? Lehet, hogy titeket alapból nem kedvel, de a fia meg a gyerek kedvéért mégiscsak elmegy, aztán meg nem bírja türtőztetni magát. Nem tudom, minden esetre furcsa egy nőszemély lehet.
2013. szept. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Ez csak a te verziód! Én azért meghallgatnám a menyedet is.

Attól, hogy nem isztok, nem dohányoztok, még lehettek kiállhatatlanok, amik mindenbe beleszólnak, és mindent jobban tudnak. (Persze ezt most biztos tagadod.)


Az sem biztos, hogy már öklendezett a gyerek, lehet, hogy csak te fújod fel, hogy neked adjunk igazat.


Mindenkinek kritizál? Lehet, hogy van is rá oka, csak te nem ismered be!


Nem azt mondom, hogy te vagy a hibás, és a menyed ártatlan. Csak azt mondom, hogy az éremnek két oldala van, és mindenki úgy adja elő, hogy magát tüntesse fel jobb színben.

2013. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó ilyen erővel bezárható az oldal mert minden kérdés egyoldalú és semelyikre nem lehet objektíven válaszolni.
2013. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha nálad nem megfelelően bánik az unokáddal, nyugodtan rászólhatsz.

A fiad és menyed kapcsolatába nem szólhatsz bele. Az az ő házasságuk, úgy élnek, ahogy akarnak.

A gyereket a fiad és a menyed úgy neveli, ahogy akarja, az ő gyerekük.

2013. szept. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Lepontoztátok azt a válaszolót, aki azt írta, hogy "ez csak a te verziód", pedig ez tökéletesen így van. Meg kellene kérdezni a másik felet is, csak akkor lehet ítélkezni. Lehet, hogy ő más elvek szerint szeretné nevelni a saját gyerekét, amihez 100%-os joga van és idegesíti, hogy mindenbe beleszóltok.

Egyébként sem egészséges az anyós-meny együttlakás.


" Két éves a kis unokánk,de ugy kezeli, mintha már mindent ugy kellene tudnia,mint egy nagy gyermeknek"


Egyébként sok "mai" szülő már nem gügyög értelmetlen dolgokat egy két éves gyermeknek, hanem normálisan beszélget vele, ebben semmi rossz nincs.

2013. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!