Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt szerelmem papáját nagyon...

Volt szerelmem papáját nagyon szerettem, sajnos két éve meghalt de a sírjára mindig viszek virágot. Most új párom van, hogy mondjam el neki, hogy gondozom a volt párom nagyapjának a sírját? Nem akarok sértődést.

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ebből talán nem lesz sértődés, ennyit meg lehet érteni. Mivel egyedül mész ki a sírhoz, az exed nem megy veled, semmi bántó nincs benne.

Szeretted és így gondolsz rá.

2013. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el, és folytasd is :) Segíthet is neked, ha van kedve (tehát legyen meg a lehetőség, hogy bármikor menjen, mert nem "tilos")
2013. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2%
Mélységed határtalan a gonoszságban.
2013. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondanám neki, hogy szerettem ezt az embert, és megemlékezem róla. TEljesen mindegy, hogy kinek-a-kije, ha szeretünk valakit, az soha nem szégyen!
2013. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mondd el. Nem lesz féltékeny a porladó papira.

És kegyelettel ápolni valakinek az emlékét nemesszívűségre vall. Háttérben ez lehet (részben saját élményekre támaszkodva):

Van egy olyan archetípus (Jungnál olvashatsz ezekről):

a bölcs öreg. Valószínű megláttad benne, és még az is lehet, hogy addig hiányoltad ezt. (pl én is fájón hiányoltam a saját nagypapát, és kerestem : a bölcs öreg archetípust)

Furcsa dolog ez, Jungnál meg lehet érteni- lehet, hogy ezt egy tekintetben látod meg, szóval nem biztos, hogy nagy prédikációkban veszed az áramlását az archetípusnak.

Így gondolom ezeket.

-aa-

2013. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog megsértődni, nyugodtan mondd el neki simán. Ember nincs aki ezen kiakadna, maximum ha valakinek nulla érzelmi intelligenciája van.
2013. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, sem kioktatni, de nekem itt ebben a kérdésben az a furcsa, hogy úgy fordulsz hozzánk, hogy előtte nem is beszéltél a pároddal, tehát a probléma még fenn sem áll. Ennyire nem jó, vagy nem stabil a kapcsolatotok, hogy nem mersz ilyesmit elmondani neki?


Mi nem ismerjük a párod, nem tudjuk, hogy kellene ezt "előadnod" neki. Ha csak ennyiről van szó, elvileg nem lehetne belőle sértődés, csak nem értem, miért nem merted ezt vele megosztani.


Nálam az lenne a természetes, hogy először is leülök a párommal, megbeszéljük, aztán ha valami probléma származik belőle, esetleg (de csak esetleg) akkor kérek másoktól tanácsot.

2013. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!