Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elmenjek a "volt"...

Szerintetek elmenjek a "volt" szerelmem temetésére? Még mindig szeretem pedig nyolc éve szakítottunk. Hol álljak majd ha megyek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen, főképp mert még mindig szereted. Hol? A többiek között. Nem elől és nem is kell leghátul.
2013. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Én elmennék ebben biztos vagyok. Állj a tömegben, a többiek között. Sajnálom, részvétem..:(
2013. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom. Én attól függően döntenék, hogy áll hozzám a család, nekik hogy esne.

Ha barátok maradtunk a szakítás után, lehet, hogy elmennék. De ha zűrös szakítás lett volna, ha tudnám, hogy a családot bántaná a jelenlétem, akkor nem mennék. Akkor inkább a temetés után vinnék névtelenül ki egy szál virágot.

2013. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Én elmentem a volt vőlegényem temetésére (31 évesen halt meg), a család haragudott rám, pedig nem tettem semmit, csak nem birtam tovább az idegbeteg kirohanásait. Szóval én már mást szerettem akkor, mégis elmentem. Sokan voltak, hátul a tömegben észre sem vettek, nem azzal voltak elfoglalva, hogy nézegessék, ki jött el, sokkal nagyobb volt a fájdalmuk. Szerintem mindenképp menj el, jogod van neked is elbúcsúzni és főleg ha sok évet töltöttetek együtt, jár neki ennyi tisztelet. Őszinte részvétem! :(
2013. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Legesleghátulra állnék a helyedben.Igy senki nem vádolhatna meg, hogy neveletlen lennél.
2013. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
Majd tíz éve szakitotatok, mit akarasz hogy a férje ha meglát behúzon egyet a temetés közepén, szerintem nem kéne mened.
2013. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen menj! Ha úgy érzed menned kell, menj, ne másokkal foglalkozz! Nem kell előre állj a családhoz, de bárhova állhatsz amúgy.
2013. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Menj! Mivel nyilvánosságra hozták az időpontot, a temetés nyilvános. Diszkréten, de részt vennék a temetésen. Legfeljebb nem mennék oda kondoleálni, hogy ne zavarjam meg a családot.

Törvény adta jogod, hogy elbúcsúzz attól, akivel valaha egy úton jártatok az életben.

A mi famíliánkban a volt feleségek és férjek mindig eljöttek, ha valaki távozott a családból.

Ez nem családi összejövetel, nem esküvő, ahova meghívó kell.

A temetés időpontjának közzététele nem meghívó.

Tehát nem tilthatják meg neked, és nem is tehetik szóvá, hogy ha megjelensz.

Ez a te személyes ügyed, személyes tiszteletadásod, személyes búcsúd attól, akivel valamikor összetartoztatok.

Feltétlenül menj el, ha belső késztetésed van, mert később komoly traumát, lelki fájdalmat okozna neked.

2013. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
szerintem menj el nyugodtan. szerintem ilyenkor semmi nem számít. szerintem az ellensége temetésére is elmehet valaki elbúcsúzni, nemhogy a szerelméére.
2013. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Menj csak. Ne foglalkozz senkivel, mert a gyász személyes és szubjektív dolog. Szeretted? ismerted? Voltak vele közös élményeid? Fontos volt? Akkor ott a helyed és kész. Ha te kötődtél valamilyen módon az elhunythoz, akkor ahhoz senkinek semmi köze, az csak rád meg az elhunytra tartozik. Esetleg kérd meg az egyik közös ismerőst, barátot, hogy hadd állj vele/mellette.
2013. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!