Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj hogy a gyerekemnek...

Muszáj hogy a gyerekemnek legyen keresztszülője?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk a családban senkinek nincs.
2009. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak, ha meg akarod kereszteltetni.
2009. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Buddhista családokban meglepően kevés a keresztszülő.

Ateista családokban is.

Keresztényeknek muszáJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ!

2009. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
mi nem hiszünk istenben, így én sem vagyok megkeresztelve
2009. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Muszáj egyáltalán megkeresztelned?

Ha már meg akarod keresztelni, akkor keresztszülője is kell, hogy legyen. Annak idején még fontos jelentőséggel birt a keresztszülő személye, mára ez már mindjobban elhalványul, igyhát nem értem miért a kérdés?!

2009. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyanyám volt a keresztszülőm, ő tartott a a keresztvíz alá.
2009. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod keresztelni, nem árt, de csak akkor kereszteljétek, ha a keresztelés nektek többet jelent egy rituálénál vagy szép szokásnál.
2009. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem planno nem keresztelőm volt, hanem névadóm. Mi ateisták vagyunk és szerintem az én gyereeimnek is lesz majd ilyen. Így vannak keresztszüleim is, annak ellenére, h nem vagyunk vallásosak.

Igaz, húgomnak már nem tartották meg. Ennek nálunk egyáltalán nincs jelentősége. Sajnos a k.szülőkkel már nem tartjuk a kapcslatot.


De szép dolog sztem.

2009. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem muszáj. Megkereszteltetni sem muszáj. Sőt, ne kereszteltesd meg, ha nem hiszel Jézusban mint Isten fiában és Megváltóban. Akkor ez a "rituálé" visszaélés egy olyan szokással, ami másoknak szent dolgokon alapul.

Én hívő ember vagyok, és szenvedés látni, hogy élnek vissza ezzel valami tehetetlenségi erőtől hajtva emberek. Nem haragszom rájuk, mert nem tudják, mit cselekszenek. A keresztséget kiszolgáltató papokra viszont annál inkább. A mi lelkipásztorunk nem is volt hajlandó keresztelni ott, ahol látta, hogy semmi alapja az egésznek.

Akkor már jobb a névadó. A keresztelésnek egyébként semmi köze nincs a névadáshoz.

Kereszteléskor azt mondja a lelkész, hogy "Keresztellek én téged az Atya, Fiú és a Szentlélek nevébe." A szülők és keresztszülők pedig Isten előtt fogadalmat tesznek, hogy a gyermeket úgy nevelik, hogy ha felnő, önként tegyen vallást az Úr Jézus Krisztusba vetett hitéről. Magyarán vallásos nevelést adnak neki, amennyire rajtuk áll.

Szerintem akkor kereszteltessetek, ha ezeket jó szívvel vállalni tudjátok.

2009. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hívő,de az előttem szólónak tökéletesen igaza van!!

Én inkább névadó ünnepséget fogok tartani a gyermekemnek,különleges is lesz,mert felénk mindenki kifizeti az egyházadót visszamenőleg,csak hogy meg legyen keresztelve a gyereke divatból...

Nekem van olyan "keresztanyám",aki nem tartott a keresztvíz alá,de második anyámként gondoskodott rólam és én így szólítottam!

2009. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!