Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik rokont nevezzük "komána...

Melyik rokont nevezzük "komának"? Ki nekem a komám?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

általában a kresztszülöket,

ha jól tudom, de biztos nem vérszerinti rokon.

2009. nov. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a komám a keresztfiam apja...
2009. nov. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy a 2. is írta a koma és a komaasszony a keresztgyerek szülei, tehát akik felkérnek rá hogy légy te a keresztszülő.:)
2009. nov. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Koma Komaasszony nem feltétlen rokon.Az a Komád Komaasszonyod,akik a gyerekeid kerszetszülei,vagy Te az Ő gyerekének keresztszülője vagy.Ezt választhatod a rokonságotokból is,vagy lehet más is teljesen idegen akit szerettek akiben megbíztok.
2009. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a komaság azt jelenti, hogy ugyanannak a gyereknek te vagy mondjuk a keresztanyja, de a keresztapja valaki más, aki neked a komád, te pedig a komaasszonya vagy.

nem a gyerek szüleiről van szó, az teljesen más. és ha mondjuk a férjed a keresztapa, akkor nincs komád, mert a komád a férjed.

2009. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így van ahogy 13,02-es írta.

Akivel keresztszülőségben vagy,Ők mind komáid komaasszonyaid!!!Akár Te vagy a gyereke keresztszülője akár a Te gyereked keresztszülei azok,ezekkel az emberekkel mind komaságban vagy!!

2009. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2009. nov. 7. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!