Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen vezetéknevet lehet...

Milyen vezetéknevet lehet választani?

Figyelt kérdés

Meg szeretném változtatni a nevemet (vezeték- és keresztnév). Az anyakönyvezhető keresztnevek listáját megtaláltam, és abban szerepel is az általam választott név. Ezzel tehát nincs probléma.


Vezetéknevekről azonban nem találtam ilyen listát. Nem lehet sehol sem megnézni, hogy milyen vezetéknevet enged anyakönyveztetni a törvény?


Ezt megtaláltam a neten: "A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével - nem lehet engedélyezni."


Az általam választott vezetéknév egyik ilyen kategóriába sem tartozik, viszont szerintem senkit sem hívnak így Magyarországon. Legalábbis, ha a google-ba beírom, nem hoz ki 100%-ban egyező találatot. Családfakutató adatbázisban is néztem, de ott sem találtam meg pontosan úgy, ahogy én szeretném felvenni. Ékezettel van csak, de az úgy meg már nem ugyanaz. De akkor ezek szerint ezt a nevet nem is fogják engedélyezni?


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. szept. 15. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyar helyesírási szabályoknak meg kell felelni, így ha Tóth helyett Toth nevet szeretnél azt nem fogják engedni.
2013. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elküldenéd privátban a nevet? Annyira kíváncsi vagyok :) Egyébként szerintem az még nem ok, hogy senkit sem hívnak így, de illetékes helyen megmondják neked... Kérlek, írd meg privátban, a keresztneved is érdekel :)
2013. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán szeretném most még elárulni a választott nevet, de ha az leszek, akkor megírom neked (második) priviben. :)


Egyébként valami ilyesmire gondoltam, hogy például Fejek Akárki szeretnék lenni, de nincs olyan vezetéknév, hogy Fejek (vagyis nem láttam sehol), viszont olyan meg már van, hogy Fejék. Szóval, hogy amit én szeretnék az még értelmes is, helyesen is képzett - még sincs. Ami meg van, arról azt sem tudom, hogy mit jelent. :(

2013. szept. 16. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Fejék = fejdísz szerintem :D De mondjuk a Fejek szerintem elfogadható és engedni fogják. De most ha jól értem, akkor nem erről a névről van szó, csak példának hoztad föl, ugye?

Második voltam.

2013. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak példa volt. Azért, mert nagyon hasonló ahhoz, amit én szeretnék. Egyébként meg nem a "Fejék"-re értettem, hogy azt sem tudom mit jelent, hanem a másik névre, aminek szerintem semmi értelme nincs.
2013. szept. 16. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, értem. A keresztnevet tudhatjuk?
2013. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem. :)
2013. szept. 16. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!