Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megnyílni egy...

Hogy lehet megnyílni egy olyan személyiségnek, aki zárkózott, nehezen beszél az érzéseiről, nem meri kimondani mit is szeretne valójában? Hogy lehet legyőzni ezt?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, legfőképpen a párommal szemben érzek ilyen érzelmi stopot, egyszerűen képtelen vagyok megnyílni, elmondani neki mennyire fontos és szeretem. Sosem voltam a szavak embere, de egyébként elég érzelmes vagyok, ha ki nem is mondom, de tettekből, ölelésből, érzi a párom mennyire ragaszkodó vagyok egyébként.


Lassan eljut odáig a kapcsolatunk, hogy a jövőre nézve át kell beszélnünk a dolgokat, ki mit szeretne.


A baj onnantól kezdődik, hogy én pontosan tudom mit szeretnék tőle, magamban biztos vagyok, szeretném, ha ő lenne a férjem, a gyerekeim apja, tudom, hogy ő is el tudná képzelni, de valahogy ezt szemből szembe nem merem neki elmondani...

Múltkor rákérdezett, hogy szeretnék e már babát, de nem tudtam rá normális választ adni, pedig rávágtam volna, hogy igen!!

Nem tudom miért, talán azért, mert félnék mit reagálna, mi van ha ő nem biztos benne és elijeszteném.

Pedig magamban marcangolom magam, hogy de vágyok rá, hogy ő legyen a családom!


Mit lehet kezdeni egy ilyen lehetetlen emberrel, mint én vagyok? Már azon is gondolkodtam, hogy lehet azért van ez így, mert fiatal vagyok(23 éves)? 10 év múlva esetleg jobban merném vállalni mit szeretnék? Vagy csak egyszerűen ilyen típusú ember lennék, aki nehezen nyílik meg?


2013. szept. 16. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A helyedben megmutatnám neki ezt a kérdést. Ide minden le van írva...

Vagy írd le egy papírra a legfontosabb dolgokat. Hogy mennyire szereted, és közös jövőt szeretnél vele. Aztán ültesd le nyugodt körülmények között, hogy legyen időtök beszélni. Mondd el, hogy neked érthetetlen okokból nagyon nehéz erről beszélned, de megpróbálod, és legyen veled türelmes. És ha belesülsz, vagy félresiklik a dolog, odaadhatod a papírt, hogy legalább a lényeget értse.

Talán attól félsz, ha komolyra fordul a dolog, megsérülhetsz. Ez így is van, de próbálkozni kell, és bízni. Neked kell ismerned a szerelmedet, tudna-e neked ártani. És ha tudod, hogy nem, akkor meg kell próbálnod megnyílni előtte.

2013. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell mindent legyőzni, van amit el kell tudni fogadni, meg kell tanulni vele élni. Lehet, hogy a zárkózottságod is egy ilyen dolog. Nem vagyunk egyformák. Ami nem megy szóban, azt írd le neki. Biztos ismer már annyira, hogy tudja nem vagy a szavak embere, ennek ellenére téged választott és megszeretett, szóval szerintem ez a dolog téged jobban zavar, mint őt.

A szerelmed kimutatására sem kell a szavakra korlátozódni. Tetteken kívül (ölelés, spontán puszi, mosoly) ki lehet fejezni meglepetés cetlikkel. Beteszed a táskájába, kiragasztod a hűtőre... mindenféle kedves üzeneteket, jelzéseket, pl. "te vagy szívem választottja", "téged választottalak jövendő gyermekeim apjának", "nekem van a legjobb pasim a világon", "imádtam az esti szexet veled"...stb.

Amúgy ha nagyon szeretnél ezen változtatni meg lehet próbálni egy szakember segítségét kérni, aki segít feloldani benned a gátlást, akivel közösen kikutatjátok, hogy mi is lehet ennek az oka. Vagy esetleg segít kezelni a mindennapos dolgokat.

2013. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszaitokat, megpróbálkozom azzal amit tanácsoltatok. Erre a leírásra már én is gondoltam, csak mindig elvetettem, mert hogy személyesen szeretném neki elmondani, de jó ötlet, hogy leírom és amikor beszélgetünk előkapom, ha nagyon nem megy szóban :)


Ezek a cetlis üzenetek is aranyos dolgok! :)

2013. szept. 17. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!