Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van értelme együtt lenni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme együtt lenni, tervezni 2 totál különböző személyiségnek?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én ég és föld vagyunk.

BArátnőm nem bír megmaradni itthon, állandóan menne, én egy kicsit otthonülősebb típus vagyok. Na nem ülök egész nap otthon, de munka után nem nagyon van kedvem mászkálni a városban, nem hiányzik a fesztiválozás, bulizás. Én bőven beérem heti egy sétálással, meg mondjuk havi 1 mozival, vagy baráti összejövetellel.

Neki nagyon nincsenek barátai, pontosabban ezer meg 1 embert ismer, de valahogy olyan mély kapcsolatai nincsenek, szerintem ezért is van az, hogy ismerkedni akar, társaságba járni, úgymond cserélgeti a barátait 2 évente mondjuk, ahogy nekem lejött a múltjából. nekem régóta tartó baráti kapcsolataim vannak, és nekem elég, ha havi egyszer mondjuk összejövünk.

Sokat veszekszünk ezek miatt. Szerintetek?

28 évesek vagyunk, 2 éve együtt.


2013. júl. 10. 11:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az ember igazán azt tudja mélyen megérteni, szeretni, azzal tud összetartani hosszútávon, akivel hasonló az életszemlélete, hasonló igényei, tervei vannak.

Persze, döcögve, de működhet a dolog. De csak akkor, ha más téren egyeztek, bár az életszemlélet pont olyasmi, ami kihat az emberek minden cselekedetére és igényére. Mérlegelj.

2013. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, 29 vagyok, lány, 2,5 éve együtt a barátommal. Én vendéglátásban dolgoztam suli mellett, fesztiválokra jártam, barátokkal találkoztam (tényleg barátok, nem felszíni emberek), a barátom pedig annyira vágyik, hogy legyen internet és tudjon diablózni. Ezzel ő elvan. Rengeteg vitánk van/volt nekünk is, én folyamatosan nyaggattam, hogy nem lehet ilyen antiszociális, ő meg engem vesz elő, hogy biztos ő nem elég nekem, azért akarok eljárni, mert ismerkedni akarnék. Én is ott tartok, hogy folyamatosan mérlegelek, hogy vajon van-e ennek értelme. Mondjuk ő emellett még elég féltékeny is, ha lesz egy új fiú ismerősöm fb-on, akkor egyből kérdezi, hogy ki az, és honnan ismerem, és miért most jelölt be ha már eddig is ismertem, mit akar tőlem, biztos akar valamit, de én nem veszem észre, stb. Nagyon nehezen szakítok sajnos, meg lány vagyok, 29 évesen már az is bennem van, hogy jobban körbejárom a problémát, mielőtt kidobnék valakit, mert nem leszek már egy nappal sem fiatalabb.


Egyébként ha hív, akkor miért nem mész vele társaságba? Nem feltétlenül mindig, de többször, mint havi egy alkalom..

2013. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ha veszekedtek, akkor nincs értelme.

Akkor lenne, ha nem lenne ebből probléma, ő bulizna, Te pedig ellennél otthon. Persze néha együtt is kéne lennetek, de nem gond, ha van külön életetek.

Nagy általánosságban persze az az igazi, ha igen hasonló a két ember (a személyiség bizonyos pontjain pedig kiegészítőek, hogy ne legyen 2 dudás egy csárdában eset, valamint jó, ha az egyikben megvan, ami a másikból hiányzik, komplettebbek együtt :)), hisz sokat segít, ha megértjük a másikat, hiszen mi is hasonlóak vagyunk. De megfelelő személyiséggel egy más típusú embert is megérthetünk, tolerálhatunk. Úgyhogy ez személyfüggő, illetve nem mindegy, miben más a két ember. Van, amivel nincs gond, az egyik elmegy bulizni, a másik nem. Ha viszont az egyik pl. trehány, a másik rendes, vagy olyan dolgokban van nagy ellentét, amihez mindkét ember kell, akkor nem működik, bármilyen toleránsak is egymással


Nem értem, miért kell veszekedni azon, hogy valaki olyan, amilyen, amíg nem zavarja a mi köreinket.

2013. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én nem kockulok abszolút, meg azért mondom, nem ülök egész nap itthon.

Nem az a baj, hogy nem megyek el vele egy adott társaságba. Hisz írtam, nekem van egy adott, régóta együttlévő társaságom, akikkel átlag havi egyszer tudunk találkozni. Barátnőmnek nincs egy adott társasága, valahogy nincsenek régóta tartó kapcsolatai, ő úgy képzeli el, hogy elmegyünk egy szabadtéri rendezvényre vagy beülünk egy pubba, aztán ott összeismerkedünk valakikkel. Mondtam neki, 28 évesen nekem ez már nem hiányzik, nem én tehetek róla, hogy nincsenek olyan barátai, akikkel össze tudna jönni néhanapján, ha én nem érek rá valami miatt.

2013. júl. 10. 11:55
 5/22 anonim ***** válasza:
Jajj lányok... mi a baj a sorsunkkal, hogy olyanokkal hoz össze, akiket imádunk, de k*rvára nem illünk össze?... Le se kell írnom a problémát, az előző válaszoló leírta.. Igaz én annyiran em vagyok még fesztiválozós se...de igénylem a jövést-menést... és én vagyok a szemét érdekhajhász aki tuti ismerkedni akar, és ha nem tetszik az egész, keressek mást... :) problémamegoldás, level 3000..
2013. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
már nem előző :D második, bocsi
2013. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Az nekem sem tetszene, ha nélkülem menne el bulizgatni, de ha beülnek egy sörre vagy kávéra valahova, soha nem szoktam úgymond tiltani tőle, sőt biztatom.

De ha én megyek el nélküle, akkor az megy, hogy nem is szeretem őt, les zarom őt, nem akarok vele lenni stb. Azt mondja, egy pár vagyunk, együtt kéne mindent csinálnunk, mindenhova együtt kéne menjünk. Valamennyire én is így gondolom, de ha ez fizikailag nem lehetséges, nem tudom miért nem érti meg, mikor én megértem nála. Na meg nem szórakozóhelyre megyek nélküle el, meg nem fetrengek részegen.

2013. júl. 10. 11:59
 8/22 anonim ***** válasza:

2-ik vagyok, amit a kiegészítésben leírsz, az már érdekesebb probléma, 28 évesen ő minek akar ismerkedni idegenekkel kocsmában, úgy, hogy te is ott vagy??


Sorstárs leány, én kb kimegyek Szigetre 1-2 napra, ez a nagy fesztiválozásom, a barátom előtt kimentem egész hétre, a barátaimmal hajnal 6-ig voltunk kint szinte mindig, ismerkedtünk, ökörködtünk, akkor még jobban is bírtuk, most már én is kezdek 11 felé álmosodni :)

2013. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Gondolom mert ismerősöket akar szerezni, nem mintha nem lenne neki elég. MIndig is felszínes kapcsolatai voltak, szerintem ezért nincsenek mélyebb kapcsolatai.

Nekem nem hiányzik állandóan új emberek megismerése, szerintem ezt nem 28 évesen kéne csinálni.

2013. júl. 10. 12:05
 10/22 anonim ***** válasza:
Hát 28 évesen szerintem sem kellene már ezt csinálnia. Én vagyok az a fél a kapcsolatomban, aki inkább elmenne esténként, de a barátimra vagyok kíváncsi, nem pedig idegenekkel akarok haverkodni. Valami nem okés szerintem a barátnődnél. Én legalábbis azon tuti aggódnék, hogy a barátait sem tudja/akarja megtartani, akkor engem vajon mikor fog cserélni, mert egy ilyen esti haverkodása közben talált tőlem jobbat.
2013. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!