Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi indulat, türelem van...

Mennyi indulat, türelem van bennetek embertársaittokkal szemben?

Figyelt kérdés

Nézem a válaszokat. Sokszor valóban azt látom, nem olvassák el rendesen sem a kérdést, vagy nem értik pontosan mi a kérdés, aztán jönnek a támadások és letolások, a kemény viták.


Utcán is így viselkedtek ahogy itt a netten, ha valaki olyat mond ami nem tetszik, akkor már is lehordod mindennek?


Gondolt emár valaki arra, hogy az illető fogalmazása nem azért sértő mert sértegetni akar, hanem mert csak így tudja kifejezni magát.


Egyszer írtam egy levelet két barátnőmnek. Az egyik hülyére röhögte magát a levélen, amásik meg mindent magára vett és megsértődött mert nem volt meg a kellő humora hozzá.


Gondoltok e arra hogy egyes fogalmaák másoknál mást jelentenek?


Pl.: sajnálom = megbánás, lenézés, közömbösség


Hogy a szeretem, akarom, a vágy igen közeli érzésekről árulkodnak és ezt össze lehet keverni?


Szóval ki mit gondol ezekről?


2009. nov. 5. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szeretem az iróniát. Ha ironikus válasz jön egy kérdésre és "jól megérdemelten", nagyokat mosolygok rajta. De olyan nincs, hogy valaki azért válaszol sértőn, mert csak így tudja kifejezni magát. Elég jó az ingerküszöböm, sok mindent meg tudok érteni, de van hogy 1-2 dolgot már viccként vagy cinizmusként se tudok értékelni....

2009. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A humornak is van határa, és mindenkinél máshol van ez a határ. Ahhoz, hogy ne akarj megbántani másokat, ezt figyelembe kéne venni. Olyan nincs, hogy valaki nem tudja kifejezni magát másképp. A kulturált ember ki tudja fejezni magát többféleképpen, és alkalmazkodik a társaság határaihoz. Bocs, mindent azért én se tudok tolerálni.
2009. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem a cinizmus a fő hangvételem, és ez valóban eg kétoldalú dolog. Vagy humorossan fogják fel vagy rémessen megsértődnek rajta. Viszont egy bajom van hogy annyira imádom a saját fogalmazásomat, hogy nem nézem a másikat, hogy ez el bírja e viselni az ingerküszöbe vagy sem.
2009. nov. 5. 09:03
 4/5 anonim ***** válasza:
nézd, ha jól fogalmazol, logikusan, akkor valószínűleg jól teszed. Van, hogy már én se bírok magammal , mert blödségeket olvasok. Akkor ahelyett, hogy elkezdenék felkiáltó meg kérdőjelekkel hadakozni, átmegyek cinikusba.Van, hogy nem is jut el a kérdező vagy a válaszoló értelméig , de annak nagyon tudok örülni, ha jön valaki és "mellémáll":))
2009. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az interneten és a való életben is igen türelmes ember vagyok. Igyekszem választékosan fogalmazni mind a két "helyen". Törekszem arra, hogy érzékeltessem az árnyalatnyi különbségeket is, ehhez mérten bánok a szavakkal.

Ha valamit nem úgy gondolok, ahogy mondom, akkor idézőjelbe teszem, biztos, ami biztos, érezze az illető az iróniát. Ha nem érti, akkor igencsak sajnálom a dolgot és elmondom "közérthetően" a dolgot.

Az utcán, ha valaki rám támad és flegma, akkor nem hagyom magam. Az egyéb megnyilvánulásokat pedig figyelemre se méltatom...

Az viszont igaz, hogy sokszor félreértik az emberek a válaszokat, de ehhez hozzátartozik az is, hogy az ember milyen hangulatban van. Érzékenyebb perceinkben több mindent érzünk támadásnak, mint ami valójában az.

2009. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!