Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv! Egy súlyos anyagi gondokk...

Üdv! Egy súlyos anyagi gondokkal élő 21 éves lány vagyok,3 még iskolába járó testvérrel. Valakinek valami ötlet esetleg, hogy szociálisan nem-e lehet ilyenkor valamiféle segítséghez jutni, akármi?!

Figyelt kérdés
Édesanyám kb fél éve súlyos idegösszerroppanást kapott a munkahelyén, én jelenleg nem dolgozom, édesapám pedig elfogja veszíteni munkahelyét, ahol így is kb havi 70E ft-ot keres, nem beszélve a felhalmozódott hiteleinkről és a tél kezdetével járó havi 60E ft-os gázszámlákról.

2013. szept. 25. 09:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
önkormányzatnál tudnák szerintem ezt megmondani, szerintem menj be és kérdezősködj, az a legbiztosabb info.
2013. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen megpróbálkozom az Önkormányzattal,köszönöm válaszod!
2013. szept. 25. 09:55
 3/41 anonim ***** válasza:
83%

60 e Ft-os havi gázszámla? Költözzetek egy kisebb házba, vagy lakásba, ahol ennek a felével megússzátok. Édesapád pedig már most keressen másik munkahelyet, mielőtt a régit elveszítené, főleg így, hogy lehet tudni mi lesz.

Édesanyád nem tudom milyen állapotban van, ezért azt sem tudom, hogy jogosult-e valamilyen segélyre.

Te meg 21 éves vagy. Ha jelenleg nem dolgozol, keress munkát, ne segélyt.

Mivel 3 iskolás tesód van, rengeteg könnyítés jár nektek így is. Semmivel se rosszabb a helyzetetek mint másoknak, sőt.

A gyerekek ingyen esznek a menzán, családi pótlék stb.

Nem elkeseredni kell, hanem megoldani a dolgokat.

2013. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy a 2. írja. Kisebb ház, kisebb számla. Édesapád már most nézzen új munkahely után (70.000 ft? Az a minimálbér alatt van, ezt hogy is sikerül neki összehoznia?).


Te is nézz munkahely után, de rögtön, és ne válogass. Mellette tanulhatsz esti vagy levelező tanfolyamon ha esetleg nem lenne végzettséged, és akkor később jobb lehetőségeid is adódnak.


A 3 iskolába járó testvér mekkora? 16 évesen már lehet diákmunkázni, ha nagyon muszáj.

2013. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
76%

" (70.000 ft? Az a minimálbér alatt van, ezt hogy is sikerül neki összehoznia?). "


Te sem jártál még Kelet-Magyarországon! :D

2013. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
66%
Anyukád akkor 100%-os táppénzen van, nem? Apukád és te pedig keressetek állást, ennyi.
2013. szept. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Én sem értem hogy,hogyan kaphat ennyi fizetést,és miért vonnak le ennyi adót,szerintem nem kellene.Én mindent megpróbálok hogy segítsek,tavaly otthagytam az iskolát is,amit nem kellett volna,azóta dolgoztam,viszont nyár eleje óta nem tudok.Remélhetőleg jövő hónapban sikerül Németországban valamilyen munkaterületen elhelyezkednem ismerős segítségével.A gond,hogy jelzálog van a házon,és nem tudjuk eladni,ha máshová megyünk sem tudunk kijönni.További gond hogy édesapám is kezdi elveszteni a józan eszét és öngyilkosságot fontolgat,amivel még jobban kikészít idegileg,nem tud ő sem elhelyezkedni,nem olyan egyszerű,főleg itt Borsodban.A családi pótlékról annyit,hogy igen jár,ami havonta 48 ezer forint.
2013. szept. 25. 10:21
 8/41 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kíváncsi a rosszindulatú emberek haszontalan válaszaira...
2013. szept. 25. 10:25
 9/41 anonim ***** válasza:
76%
21 éves vagy akkor kaphatod az aktívkorúak ellátását. Nem nagy pénz húszonvalamennyi, de ezzel együtt legalább a tb-d is rendezve van. Korábban önkormányzatnál most asszem járási hivatalban kell intézni. Lehet szülőknek is jár.
2013. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Anyukám igen táppénzen volt 6 hónapig,augusztusban rúgták ki,kapott 300 ezer ft végkielégítést,amiből a gáz visszaköttetése 220 ft volt,a többiből a tartozások lettek fizetve...
2013. szept. 25. 10:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!