Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos-e a végrendelet?...

Fontos-e a végrendelet? Miért? Akinek van már, hány évesen írta meg? Ügyvéddel vagy csak tanúkkal?

Figyelt kérdés
Ha valaki meghal és végrendeletben rendelkezik a vagyonáról, azt nyilván aszerint osztják szét. De mi van, ha más kérdésben rendelkezik, pl.hogy ki nevelje fel a gyermekét, vagy kihez kerüljön a kutya, cica, papagáj, stb. Ki felügyeli, hogy így is legyen?
2009. nov. 7. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom a végrendelet csak a vagyonról szól.

Az elhunyt esetleges többi kívánságát a család vagy tiszteletben tartja, vagy nem.

2009. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárki írhat végrendeletet.Fontos,hogy a végrendelet szó benne legyen,minden oldalt kézzel aláírjon,és a borítékon,mibe teszi,szintén rajta legyen,hogy az a végrendeletét tartalmazza,azt is aláírja és két tanuval is aláíratja,úgy hogy az aláírások úgy legyenek a borítékon,hogy megláttszon,ha felbontották.A hagyatéki tárgyaláson be kell mutatni,és ott gondoskodnak annak betartásáról.Ha hivatalosan akarsz készíteni,akkor közjegyzővel készíttesd el.
2009. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak ügyvéd által ellenjegyzett végrendelet hiteles,az egyéb házilag készített papírokat sehol nem fogadják el.
2009. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hol nem fogadják el, de Magyarországon igen. Bizonyos megkötések mellet még a szóbeli végrendelet is érvényes.
2009. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is úgy tudom, ahogy az utolsó hozzászóló írta, hogy t.i. ügyvéd ill. közjegyző nélkül is lehet végrendelkezni.

De még mindig kérdezném, hogy hány évesen "szokás" vagy "érdemes" elkészíteni/tetni? Gyermek neveléséről is lehet rendelkezni vagy az tényleg csak kérésnek számít, amit vagy betartanak, vagy nem? Csak amerikában és a filmeken lehet bizonyos feltételekhez kötni az öröklést? Ezeket tudja-e valaki?

2009. nov. 8. 17:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Amint fontosnak érzed. Ha van olyan vagyonod, amit szeretnél hogy ne (csak) a törvényes öröklés rend szerint örököljenek utánad.

Némi info: [link]

2009. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!