Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Bővebben lent.

Szerintetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Esetem a következő:2. házasságban élek.Van egy 19 és egy 17 éves lányom,a férjemnek egy 9 éves lánya és egy 8 éves fia.A kicsik anyukája meghalt,mikor Ők picik voltak.(másfél és fél évesek)Nagymamájuk nevelte Őket addig míg mi össze nem jöttünk.Azután a lányaim elköltöztek apjukhoz,talán nem tudták elfogadni a helyzetet...ez nehéz dolog nekem is nekik,míg a kicsik persze nyertek egy anyukát)most van egy 3 hónapos közös kisfiunk,persze mindenki imádja,meg ezen kívül rengeteg kiadásunk,aminek nagy részéről persze én tehetek.Nem is ez a nagy probléma,hanem:Kínlódok nap mint nap a gyerekekkel és Ő ezt nem veszi semmibe,fegyelmezni nem nagyon tudom Őket mert nem hallgatnak rám,A párom pedig úgy érzem nem foglalkozik velünk eléggé,egyikünkkel sem,,,magányosnak érzem magam mellette.Mit tegye?Bocs ha hosszúra sikeredett...
2009. nov. 8. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gondolom a 'kicsik' nem hallgatnak rád. Próbálj meg velük egyezséget (remélem jól írtam) kötni. Ami átlagos probléma lehet gondolom (szoba rendrakás, lecke írás, nem veszekedés, elpakolni maguk után). Valamivel próbáld meg őket jutalmazni. (1 szelet csoki, ha szép rend van a szobájukba, ha nem veszekednek 1 hétig megint egy kis csoki.). Ha jó értékelést hoznak haza kaphatnak egy kicsi zsebpénzt (100 Ft akár.). Férjeddel meg próbálj meg annyit megbeszélni, hogy hetente egyszer jöjjön haza korábban és nézzetek meg egy közös családi filmet, vagy játszatok egy társast mikor a legkisebb már alszik. Lehet, hogy a srácok nem tudják feldolgozni, hogy van egy még kisebb és inkább vele van foglalkozva.

Én egy 16 éves lány vagyok és van még egy 11 éves, 2 éves öcsém, és egy 1 éves hugom. (mondhatom tapasztalatnak amiket írtam, vagy legalábbis át látom ezt a helyzetet amibe benne vagy)


Bocsi a tegezésért. :D

2009. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne lássák rajtad,hogy kivagy.Inkább dícsérni,mint büntetni,tehát a jót észrevenni,a kis apró rosszakon elsiklani.Nem lehet valami könnyű.
2009. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!próbáltam már sok mindent,több kevesebb sikerrel,azt hiszem megpróbálom a zsebpénzes módszert.még egyszer köszi!
2009. nov. 8. 20:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!