Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok és nem...

16 éves lány vagyok és nem szeretnék otthon élni (különböző okok miatt) olvastam a szülői ház elhagyását és a házasságkötést amihez nem kell szülői engedély, esetleg ti tudtok más megoldást?

Figyelt kérdés
Vagy könnyebb utat mert az iskolát szeretném befejezni de ez otthon képtelenség.
2013. okt. 5. 09:48
 1/10 anonim válasza:
Nagyszülők?
2013. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A szuloi ház elhagyasahoz komoly indok kell es valaki, aki befogad. Az o körülményeit vizsgálják, hogy alkalmas e ra.

A házassághoz vizsgálják a lakáskörülményeket, a vagyoni helyzetet, az önállóságra valo képességet.

2013. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mik azok a különböző okok. Az előttem szólónak igaza van, az ilyenhez alapos indok kell. Én teljesen megértem, hogy nem akarsz rossz szülők parancsainak eleget tenni, de ha azok az okok nem komolyabbak valami olyasminál amit írtam nincs esélyed. Drogos szülők esetén vagy valami hasonlónál viszont már van. Nagyszüleiddel hogy állsz? Ők szóba jöhetnek esetleg?
2013. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyámhatósághoz kell fordulj. Ott tudnak pontos választ adni, a te helyzeted vonatkozólag.

Vagy valmelyik rokonodhoz mehetsz, ha befogad, vagy nevelőotthonba, ahol azért én azt gondolom ugyanúgy nem egyszerű a helyzet a gyerekeknek, fiataloknak, főleg tanulás szempontjából.

2013. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a bajod velük?
2013. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1 Koli

2 Nagyszülők / egyéb rokon

3 Ha hozzámész valakihez még tuti kell... csak 18+ felett nem.

4 Meg most minek hozzámenni valakihez? Minden módja ennek könnyebb.

2013. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nagyszülők sajnos már nem élnek,egyedül az idősebb felnőtt lány testvérem van aki viszont nincs olyan anyagi helyzetben hogy én oda menjek sajnos,ha esetleg a barátommal összeházasodnék akkor elég az ő jövedelem igazolása?

mert a rokonok és a nagyszülők kizárva de még a szülői ház elhagyására van komoly indokom és inkább az mert a házasságot későbbre tervezzük(tervezem).

de mint lehetőség ez is felvetődött.

2013. okt. 5. 21:24
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
A házasághoz szülői és gyámhatosági engedély is kell.
2013. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
csak gyámhatósági engedély kell, az más kérdés, hogy a gyámhatóság a szülői helyzetet is megnézi, környezettanulmányt csinál, de az engedélyüket nem kérik.
2013. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát a gyámügyről annyit, hogy 16 éves lányt inkább az alkoholista nagyszülőhöz rakták a (szigorú szülőktől), a nagyi megengedi, hogy ott henteregjen az összes börtönből szabadult munkakerülő, mindezeket a szülő nem engedte meg. a szülő egy kicsi parasztházban lakik rendezetten, a nagyi az meg szinte palotában-koszos palotában.
2013. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!