Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok és terhes ha...

15 éves vagyok és terhes ha megakarom tartani akkor anyám beleszólhat vagy dönthet helyettem? A barátomat eltilthatja tőlem vagy feljelentheti?

Figyelt kérdés

3hónap múlva leszek 16 éves

és a babát elvetetni vagy örökbe adni nem akarom

a háttér megvan a kisbabához,tudom hogy nagy felelősség,de magántanuló lennék vagy estin leraknám a sulit ti mit ajánlotok?


2013. okt. 7. 22:14
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%

Nem kényszeríthetnek abortuszra.

De hogyan akarjátok eltartani?

Anyukád úgy tilthatja el, hogy mondjuk nem engedi be a lakásába.

2013. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
Háttér a kisbabához? Úgy érted a szüleid pénze? Ne haragudj, de az írásodból süt, hogy nem vagy érett egy babához
2013. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
10%

hát ha ez nem kamu, akkor nagyon tisztellek, hogy nem akarod elpusztítani. csak az a kérdés, miből fogsz megélni.

nem kényszeríthetnek, hogy elpusztítsd a babádat. ha erőszakkal vinnének ab-ra, akkor a gyermekvédelemhez fordulhatsz.

vigyázz, nehogy tabit adjanak be neked.

2013. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
78%

"15 éves vagyok és terhes ha megakarom tartani.."


Innentől felesleges is volt tovább írnod. Nincs HA. Tudod, hogy nagy felelősség, ne haragudj, nem bántásként, de 15 évesen fogalmad sincs a világról. Most lehet így gondolod, de 2 hónap után, amikor sokadik álmatlan éjszakádat töltöd, nem így fogod gondolni. AZ anyagi háttér meg édes kevés mindehhez.

2013. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%
Anyukád dönthet helyetted, mivel aláírása kell az abortuszhoz. Ha nem írja alá, nincs aburtusz. Nem jelentheti fel, mivel nem vagy 14 év alatt. Mégis milyen háttér van meg?
2013. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
2013. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
90%

Amit legálisan tehet anyád,az hogy lemondd rólad és onnantól kezdve azt csinálsz amit akarsz.

Barátod eltilthatja mert otthon laksz, feljelentés semmit nem ér, nem is foglalkoznának az üggyel.

Ha valóban arra számítasz,hogy szüleid pénzéből felnevelitek a gyereket akkor keress egy b-tervet is, mert nem biztos,hogy a szüleid értékelik a korán jött unokát. Ahogy az sem biztos,hogy a pasid évek múlva is örömmel fog papás-mamásat játszani veled.

2013. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
83%

Igen beleszólhat mivel kiskorú vagy nem dönthetsz.

"a háttér megvan a kisbabához"-Milyen háttér? Dolgozol vagy a barátod dolgozik??

Vagy a szüleidnek van meg a háttér.

egy kisbaba/gyerek nem egy rózsaszín álom, oda felelősség kell és kitartás és sok- sok türelem!!!!

2013. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
23%
Sem szülésre, sem abortuszra nem kényszeríthetnek. 14 éves betöltött kortól magad dönthetsz.
2013. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
35%
9.-es: 18 éves kortól...
2013. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!