Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom vett egy kis házat...

Párom vett egy kis házat 500000 forintért, nekem nem tetszik a ház tipusa és mivel jön a baba nem is fogunk elférni. Az apja háza kicsit nagyobb de rossz környéken van. Szerintetek elcseréljük a két házat?

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 07:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Két nagy szoba szerintem ideális méret egy háromtagú családnak. Ha picike a konyha, akkor meg lehet oldani, hogy ott főzöl és az egyik nagy szoba a nappali, háló, ebédlő. Vagy amíg pici a baba addig a gyerekszoba lehet egyben háló is, ha úgy tervezitek, hogy egy szobában szeretnétek aludnia picivel.

De te látod a két ház közti különbséget. A gyerekricsaj egész nap van a másik háznál? Mert szerintem igazából csak este lehet zavaró.

2013. okt. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%

Igaz, hogy nem erre volt kihegyezve a kérdés, de fogalmam sincs, mi bajod a konvektorral :)

Nálunk egész télen 27-28 fok volt, két konvektorunk üzemelt, sosem ment 15ezer fölé a gázszámla. Csak normálisan be kell állítattni.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: anyósoméknál felújítottunk egy TÉNYLEG kis "házat". Az egész nem volt nagyobb 15m2-nél. Be tudtam teljesen rendezni, csak kreativitás kell hozzá :) Két nagy szobával hová nem fér el a gyerek?

2013. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Ha elcseréljük a házat akkor apósom háza a párom nevén lesz és a párom háza pedig az apósomén. Mit nem értesz?


Egy egy szoba kb 20nm szóval egésznap takaríthatnék.

A gyerekzsivaj egésznapos de nem csak a gyerekek ordibálnak.

2013. okt. 9. 09:10
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Apóst is meg kellene erről kérdezni...
2013. okt. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik nagy szobából nem lehetne két kis hálót kialakítani (egyet a gyereknek egyet meg nektek) a másik nagy szobát meg összenyitni a konyhával és amerikai típusúan konyha-nappalit kialakítani? Vagy nem lehet a kis házat bővíteni? Lehet űgytütök még 1-2 évet és megvan egy plusz szoba. Addig meg ki lehet bírni a kicsiben is.
2013. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
96%

Miért kéne egésznap takarítani? Mi egy 120 négyzetméteres családi házban élünk 5-en és senki nem takarít egész nap! Nem is szoktuk egyszerre tisztára nyalni az egész házat. Ha ahhoz van kedvem, az alsó szinten teszek rendet, két nappal később a felsőn. Meló után 1-2 óra alatt megvan. Nálunk a gyerekek már nagyok, ők is tudnak segíteni és a férjem is, nem esik le a karikagyűrű az ujjáról.

Nincs mindenkinek külön szobája, de sosem éreztem úgy, hogy pici lenne ez a ház nekünk, úgy sem hogy nagy. Pont jó nekünk, imádjuk!

Központi fűtésünk van, amit ha tehetnék lecserélnék gázkonvektorokra, mert amíg panelban laktunk, nekem ezerszer jobb volt a hőérzetem amellett. Így egyenletesebben oszlik el a meleg az tény, de 21-2 fok mellett fizetünk horror gáz számlát.

Én azt mondom a csendes, nyugis környéket választanám, saját házzal. Ha nagyon nagyok a szobák, akkor talán csinálnék a kettőből valamilyen úton módon 3-at. Így lenne egy kis gyerekszoba, nektek háló és egy nappali is. A gipszkartonok világában ez már nem akkora feladat.

2013. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a jobb környéken maradnék. Aztán lassan, ahogy lesz pénz, átalakítanám a házat, hogy megfelelő legyen.
2013. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Párom a konvektort le akarja cserértetni cserépkályhára mert az az igazi. Anyámnak gázkonvektorja volt havi 50000 fizettünk és szinte megfagytunk mert 18-20 fok volt.
2013. okt. 9. 09:31
 19/26 kovpet ***** válasza:
86%

A gázkonvektor rosszabb hatásfokú mint egy jó központi fűtés, ez tény. De azért annyira nem vészes a különbség.

A cserépkályha meg nagyon jó, de miért akarja lecseréltetni? Ha fizikailag elférnek, akkor szépen kiegészítenék egymást.

Tudom, nem erre vonatkozott a kérdés :) De arra nem tudok mit mondani, csak ti ismeritek pontosan a körülményeket, csak ti tudtok abban dönteni.

2013. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
38%

És annyi gógyid nincs, hogy nem normális dolog 50 ezret fizetni a fűtésre, ha közben meg megfagysz? Ott valami bibi van. Persze nehogy kivizsgáltassátok...

Azt meg leírhatnád végre normálisan, hogy miért van ott zsivaj, meg mit jelent a rosszabb környék.

2013. okt. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!